Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eerik-Niiles Kross valiti ENPA Ukraina raportööriks

Eerik-Niiles Kross
Eerik-Niiles Kross Autor/allikas: ERR

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Eerik-Niiles Kross valiti neljapäeval Strasbourgis ENPA monitooringukomitee Ukraina raportööriks.

Reformierakondlane Kross võtab raporti üle hispaanlaselt Jordi Xuclàlt. Krossi kaasraportöör on sakslane Axel Fischer.

"Ukraina reformide edukus on üks Euroopa tuleviku võtmeküsimusi ning monitoorimisega saab sellesse positiivselt panustada," rõhutas Eerik-Niiles Kross pressiteate vahendusel. "Kord aastas esitab raportöör assamblee täiskogule riigiraporti, mis võetakse vastu koos liikmesriigile siduva resolutsiooniga. See protsess on nii ENPA kui ka Eesti seisukohalt äärmiselt oluline," toonitas Kross.

Ukraina raportöör on ENPA esindaja ja vaatleja riikide monitooringuprotsessis. Monitooringus jälgitakse ja raporteeritakse Euroopa Nõukogule liikmesriigi demokraatia funktsioneerimise, korruptsiooni, inimõiguste ja muude ENPA tegevusvälja küsimustes. Aastatel 2010–2015 oli Ukraina raportöör endine ENPA Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps.

8.–13. oktoobrini toimub Strasbourgis Prantsusmaal ENPA 2017. aasta IV osaistung, kus ENPA Eesti delegatsiooni liige Andres Herkel määrati esmaspäeval Ukraina haridusseaduse kiirraporti koostajaks. Samuti on Herkel interneti efektiivse haldamise raportöör. ENPA Eesti delegatsiooni juht ja assamblee asepresident Marianne Mikko on ENPA Türgi monitooringu raportöör.

Neljapäeval väljendas ENPA muret naaberrikide kriitikat pälvinud Ukraina haridusseaduse mõnede punktide suhtes.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: