Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänavune parim mobiilirakendus on Taxify

Nutitelefon.
Nutitelefon. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Majandus- ja taristuminister Urve Palo kuulutas tänavuse Eesti parima mobiilirakenduse konkursi üldvõitjaks taksotellimisrakenduse Taxify.

Konkursi äri ja kaubanduse kategooria parimateks kuulutati meeskonnajuhtimise vahend Weekdone ja taksotellimisäpp Taxify. Weekdone pälvis ka Nutikaitse 2017 turvalise lahenduse eriauhinna.

Hariduse ja kultuuri valdkonna võitis Rahva Raamatu mobiilirakendus. Meelelahutuse kategooria võitis reisirakendus Like A Local Guide ning riigi ja kohalike omavalitsuste sektoris RMK äpp. Tervise ja spordi valdkonna ning Facebooki rahvahääletuse võitja oli Sportlyzer treeninguäpp.

Palo sõnul näitasid konkursile esitatud reaalselt toimivad mobiilirakendused, et Eesti on sellel alal maailmatasemel.

"Mobiiliäpid on väga tiheda konkurentsiga ja üha kasvav tööstus kogu maailmas ning tänane konkurss näitab, et meil on potentsiaali rahvusvaheliselt läbi lüüa. Teine pool, mida tänane üritus edukalt täidab, on aga noorte seas huvi kasvatamine IT vastu, mis on üks suurimaid investeeringuid selle valdkonna tulevikku," ütles minister.

Konkursile esitati viies kategoorias 71 rakendust. Nominentide seast valitakse ka tööd, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel mobiilirakenduste konkursil World Summit Award Mobile.

Eesti parima mobiilirakenduse konkursi žüriis on Taavi Kotka, Margus Simson, Tiit Tammiste, Vladimir Funtikov, Janno Siimar, Katri Ristal, Hans Lõugas, Asko Seeba, Heidi Kakko ja Raivo Hein.

"Eesti parim mobiilirakendus 2014" konkursi auhinnagala toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis, mille õpilased on viimased kaheksa aastat saanud alates esimest klassist programmeerimisõpetust.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi algõpetuse õppetooli juhataja Kristi Rahnu sõnul toimus programmeerimisõpe tänavu üle Eesti ligikaudu poolesajas koolis, mis on mullusega võrreldes kolmandiku võrra enam. Sügisest laieneb programmeerimise algõpe tema sõnul veel paarikümnesse kooli.

Konkursi ellukutsuja on Riigi Infosüsteemi Amet ning see toimub EL-i struktuurivahendite programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" ja Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: