Audru ringraja müra soovitakse leevendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Aasta eest avatud Audru ringrada Auto24ring on nii populaarseks saanud, et vaevalt leidub päeva, kus seal midagi ei toimu, motospordiga kaasneb aga paraku ümbruskonna elanikke häiriv müra.

Mootorimürinat saab siiski mitmel moel leevendada, tõdevad nii võistluste korraldajad kui ka vallavalitsus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selle nädala lõpul toimuvad Auto24ringil Eesti, Soome, Läti ja Balti autode ringrajasõidu meistrivõistlused. Täna ja homme on treeningpäevad. Tõsi ta on - sportautod teevad müra ja ringraja tegevjuht Andres Hall ei vaidle sellele vastu. Samas ei soovi nad ümbruskonna elanikele peavalu valmistada ja on müra vähendamiseks samme astunud. Võistlused algavad hommikul kella kümnest ja on kella kaheksaks õhtul juba läbi. Ka pikendatakse müravalle. 

"Igal võistlusel jälgime kindlasti seda, et võistlevad masinad ei ületaks neile lubatud müranorme, mis neile tehniliste tingimustega ette on nähtud. Ma olen alati palunud korraldajatel teha põhjaliku kontrolli. Ja kui ka keegi on kontrolli läbinud, aga rajal kostub kõrva järgi, et ta on lärmakam, siis kutsuda teda järelkontrolli," rääkis Andres Hall.

Ta ütles ka, et ringrada on Audrus olnud aastakümneid, ringrajasõidul on hulgaliselt austajaid ja võistlused toovad Pärnusse keskmisest jõukamat rahvast.

Audru vallavanem Siim Suursild aga tõdes, et müra suhtes on valdagi mõned kaebused tulnud ja nad on ringrajaga probleemi arutanud. Oluline on kellaaegu jälgida ja kontrollida, et masinad normidest kinni peaksid.

"Üks suuremaid müratekitajaid on motovõistlused, kus 1200-sed baikid. Et võib-olla nende stardiaegasid kas hajutada või sellisesse aega viia, kus muu taustamüra on väiksem. Need on need lahendused, sest ega müra päris purki ei pane ja paratamatult ta ringraja naabruses ikkagi levib," rääkis Siim suursild.

Ringrada ja Audru valda müra tõttu Pärnu Postimehes kritiseerinud vallaelanik ja kunagine Pärnu abilinnapea Mart Alliku teemat "Aktuaalsele kaamerale" kommenteerida ei soovinud.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: