Tänane linnuvaatlusralli püstitas osalusrekordi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: PA Wire/Scanpix

Laupäeval toimuvast rahvusvahelisest linnuvaatlusvõistlusest võtab osa 23 võistkonda Eestist, Lätist ja Soomest, kokku 95 inimest.

Ralli võidab võistkond, kes registreerib 14 tunni jooksul kõige enam linnuliike, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kõiki liike peavad nägema või kuulma üle poole võistkonna liikmetest. Võistlusel on ka keelatud helivahenditega lindude ligimeelitamine.

Estbirdingu juhataja Mariliis Märtsoni sõnul toimub ralli just augustikuus, kuna sellel aastaajal linnud enam ei laula ning nende otsimisega peab rohkem vaeva nägema.

See, kui palju linde õnnestub keskmiselt märgata, sõltub paljuski ilmast.

"Kui on ideaalsed ilmastikuolud, näiteks tuulevaikne ja sademeteta, siis vaatlejatel on kõige soodsam. Sellistes oludes suudaks parim võistkond kindlasti leida üle 150 linnuliigi. Tegelikult loeb hästi palju kogemus: saab eeltööd teha ja välja peilida, kus teatud liigid on. Väga hästi tuleb tunda hääli ja maastikku peab tundma," rääkis Märtson.

Näiteks röövlinde on kerge tabada just keskpäeval.

Linnuvaatlusrallil on korraldajate sõnul juhtunud sedagi, et on leitud midagi väga põnevat, näiteks Eestile uus linnuliik.

Estbirdingu ja Viron Lintuseura eestvedamisel korraldatav linnuvaatlusvõistlus Estonian Open 2014 on pikima ajalooga ning kõige populaarsem linnuralli Eestis.

Kuna ralli toimub 20. korda, siis juubeliürituse puhul on sellel aastal rallialaks tavaliselt piiritletuma piirkonna asemel kogu Eesti.

Kokkuvõtete tegemine toimub tänavu Läänemaal Pivarootsi õppe- ja puhkekeskuses, kus selgub ka ralli võitja.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: