Orkla omandab Laima ja Gutta

{{1409038174000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Orkla kontsern, kellele kuulub ka meie magusatööstus Kalev, omandab Lätis NP Foods Grupi, millele kuuluvad sellised ettevõtted ja kaubamärgid nagu Laima, Staburadze, Gutta, Margiris ja Staburadzes Konditoreja. Orkla esindaja sõnul neil Kalevi ja Laima ühendamise plaane esialgu veel pole.

“Oma rohkem kui 140-aastase ajalooga on Laima üheks tugevamaks kondiitritööstuse brändiks Baltimaades. Laima ja teiste tuntud kaubamärkide omandamine on Orklale strateegiliselt tähtis ja tugevdab märkimisväärselt meie positsiooni selles piirkonnas,” ütles Orkla president ja juhatuse esimees Peter Ruzicka pressiteates.

Laimale kuulub üle 30% Läti šokolaaditurust. Kohalikud brändid Selga, Staburadze, Gutta, Everest, Fresh Walk ja Pedro suurendavad ettevõtte teatel veelgi nende kohalolekut Baltikumi küpsise-, koogi-, mahla-, vee- ja valmistoiduturul.

Orkla omab praegu juba Balti riikides sellised toiduainetööstuse ettevõtted nagu Spilva ja Latfood Lätis, Kalev ja Põltsamaa Felix Eestis ning Suslavičius-Felix Leedus. Kui tehing jõustub, saab Orklast siinse regiooni suurim toidukaupade ettevõtte

Orkla esindaja Christer Åberg kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Kalevi ja Laima ühendamise plaane neil esialgu veel ei ole.

"Muidugi on Orkla Grupi üks peamisi eesmärke tegeleda tootearendusega ja muu taolisega ning muidugi käib ettevõtete vahel teabevahetus. Ja muidugi soovime me seda teha ka praegusel juhul, aga praegu ei saa ma anda detailsemat infot meie edasiste plaanide kohta, mis puudutab tootmist või teisi aspekte," lisas Åberg.

Tehingu lõpuleviimise peavad heaks kiitma Läti, Leedu ja Eesti konkurentsiametid. Vastastikusel kokkuleppel ostuhinda selles etapis ei avalikustata.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: