Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa katkestab aastaks kõik suhted ENPA-ga

Riigiduuma väliskomisjoni esimees, Venemaa delegatsiooni juht ENPA-s Aleksei Puškov
Riigiduuma väliskomisjoni esimees, Venemaa delegatsiooni juht ENPA-s Aleksei Puškov Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Venemaa katkestab aastaks kõik suhted Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assambleega (ENPA), teatas riigiduuma väliskomisjoni esimees, Venemaa delegatsiooni juht ENPA-s Aleksei Puškov.

"Me katkestame üldse kõik ametlikud kontaktid Parlamentaarse Assambleega. Ainsad kontaktid, mida me oleme valmis säilitama - need on nende poliitikute ja nende saadikutega, kes astusid välja Venemaa volitustest ilmajätmise vastu ja kes on oma riikide parlamentide väljapaistvad liikmed. Ning me oleme valmis nendega koostööd tegema nagu Prantsusmaa, Hollandi, Serbia ja Soome esindajatega, kuid nimelt nagu nende riikide saadikutega, mitte aga kui ENPA ametlike esindajatega," vahendasid Venemaa uudisteagentuurid Puškovi eilset avaldust.

Samuti ütles ta, et kontaktide katkestamine assambleega tähendab ka seda, et Euroopa Nõukogu erimissioonid ei saa Venemaale sõita.

"Nendega ei saa keegi kohtuda ja meie riik ei tee endega koostööd. Näiteks tahab ENPA praegu saata meile kaks missiooni: ühe selleks, et organiseerida ENPA juhtkonna kohtumine [Venemaal vangistatud Ukraina piloodi Nadja] Savtšenkoga, teise missiooni aga selleks, et ette valmistada raport inimõiguste olukorrast Krimmis, Nii aga neid kaht missiooni ei tule, sest Venemaa ei tee ENPA-ga selles küsimuses koostööd," toonitas Puškov.

Täna esineb Puškov Euroopa Parlamendi väliskomisjoni istungil Strasbourgis. Ta rääkis uudisteagentuurile TASS, et kavatseb esitada Venemaa seisukoha olukorra kohta Ukrainas ja formuleerida praegusest kriisist väljumise teed.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: