Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Doktor Poolamets: näen eesti meestes nii jõulisust, armastavat poolt kui ka romantilisust

Meestearst Olev Poolamets ei nõustu ühiskonnas laialt levinud arvamusega, et Eesti mees mõtleb ainult töörügamisele ning jätab romantika ja õrnemad tunded tahaplaanile.

Äsja valminud uuring Eesti meeste hoiakutest ja käitumisest toob välja kummalise vastuolu. Ühelt poolt peab Eesti mees tähtsaimaks armastust, perekonda ja lapsi, kuid samas on ta eluviisid ebatervislikud ning võõras pole ka riskantne seksuaalkäitumine.

Olev Poolamets rääkis saates "Vabariigi kodanikud", et kui vaadata, kui palju läänemaailmas antidepressante neelatakse, siis ilmselt palju rohkem kui need 20 protsenti, mis on märgitud Eesti meeste puhul. "Depressioon on igal pool, ta ei ole ainult Eestis," märkis ta.

Poolametsa arvates ei saa enam väita, et Eesti mees ei taha arsti juurde minna. Kui ta alustas 1996. aastal koos dr Margus Punabiga tööd, oli kabineti uksetagune tühi, aga nüüd mehed julgevad oma probleemiga arsti poole pöörduda.

"Tuleks võibolla julgustada rohkem perearsti juures rutiinses kontrollis käia," lisas saatekülaline.

Küsimusele, kas eesti mees erineb soomlastest, lätlastest ja teistest siinse regiooni sookaaslastest, vastas Poolamets, et põhiline näitaja on keskmine eluiga. Ehkki selle poolest jääme soomlastele ja rootslastele alla, saame lätlastele, leedukatele ja venelastele ülevalt alla vaadata.

Poolamets ei nõustu väidetega, et eesti mees on romantikavaene. "Seda ma vähemalt oma töös ei näe. Ma näen eesti meestes jõulisust, paljudes näen nii romantilisust, näen armastavat poolt, näen erinevaid pooli," rõhutas ta.

Arst leiab, et eesti mees ei ole nii paks, nagu seda igal pool kuulutatakse. Pigem on probleem ülakaalulisuse süvenevas tendentsis. See näitaja läheb ajas hullemaks ja ülekaalulisus levib järjest nooremate meesterahvaste seas.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: