Galerii: selgusid tänavused Eesti parimad kutsekoolide erialameistrid

Nädalavahetusel toimunud kutsemeistrivõistlusel Noor Meister 2015 selgitati välja Eesti parimad noored kutsekoolide õpilased 25 erialal.

Võistlustel osales ligi 350 Eesti kutsekoolide õpilast, korraldajate hinnangul külastas sündmust 11 000 inimest.

Tööandjate keskliidu juhi Toomas Tamsari sõnul aitab võistlus murda müüti kutseharidusest kui asendusharidusest või lapsepõlve pikendamisest ning näitab ühiskonnale, et hea kutseharidus on väärikas ja kindel valik.

"Tippspetsialistid ja oskustöölised lähevad igal pool maailmas üha enam hinda. Inimene, kes teeb keerulist tööd ning suudab areneda koos tehnika arenguga, on üha nõutum kogu läänemaailmas. Tema palgatase kasvab kindlasti keskmisest kiiremini," selgitas Tamsar.

Võistlustel selgitati välja parim noor müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektroonik, elektrik, rätsep, keskkonnatehnika lukksepp, hooldustöötaja, restoraniteenindaja ja keevitaja.

Kohtunikud hindasid võistlejate kiirust, täpsust ning omandatud teadmisi ja oskusi.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele oli üritusel avatud kümme töötuba, kus külastajad tutvusid erinevate valdkondade ametitega. Samuti tutvustasid kutseõppevõimalusi 31 Eesti kutsekooli.

Noor Meister 2015 võitjad on leitavad siit.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: