Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Talumishüvitise otsustab kohus

Autor/allikas: Elering

Riigikohus langetas eile otsuse maaomanikele nende maal asuvate rajatiste talumishüvitiste kohta, mille järgi on igal maaomanikul kohtus ise hüvitis välja nõuda.

Kohus leidis, et omandireformi käigus tagastatud maa omanikul või tema pärijal on õigus saada hüvitist jooksvate kulude, näiteks maamaksu ja kinnistu hooldamise kulude katteks ning lisaks tuleb maksta hüvitist lähtudes maareformi käigus maa tagastamata jätmise puhul makstavast kompensatsioonist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikohus tühistas kahe esimese kohtuastme otsused, mille järgi Elering oleks pidanud maaomanikule igal aastal tasuma ligi 38 500 eurot ning nüüd jätkub vaidlus konkreetse väljamakstava tasu üle Harju maakohtus.

Eleringi juht Taavi Veskimägi kinnitas, et Elering ei kavatse talumistasude maksmist vältida, kuid vajalik on kiiresti luua talumistasu maksmise ühtsed alused, sest antud otsus võib viia ebamõistliku olukorrani, kus iga omanikuga tuleks talumistasu suuruses eraldi kokku leppida või vaielda selle suurus läbi kohtus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: