Ukraina julgeolekuteenistus näitas videot Vene ajateenijatest Donbassis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: korrespondent.net

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) demonstreeris järjekordseid tõendeid Venemaa ajateenijate viibimisest Donbassis, teatas SBU uurimisvalitsuse ülem Vassõl Volk.

Video oli saadud pataljoni Donbass võitlejatelt, kes, viibides möödunud aasta augustis ümberpiiratud Ilovaiskis, olid võtnud vangi rühma Vene ajateenijaid, vahendas Ukraina portaal Korrespondent.net.

Volki sõnul kavatsesid pataljoni Donbass võitlejad piiramisrõngast välja pääseda, vahetades Vene sõdurid endi läbilaskmise vastu, kuid sattusid vahetuse käigus ise pantvangistusse. Nad vabastati alles hiljuti ja said siis video SBU-le üle anda.

Videos räägib pataljoni Donbass võitleja nelja Vene ajateenijaga, kes teatavad andmeid endi üksuste kohta. Noored sõdurid tunnistavad, et nad teenivad Venemaal Lääne sõjaväeringkonna 6. üksikus tankibrigaadis väeosa numbriga 54096 ja 31. dessantründebrigaadis nr 73612.

Volki sõnul on julgeolekuteenistuse uurimisorganid saanud juba tõendeid 46 Venemaa kodaniku kohta, kes on niinimetatud Luganski rahvavabariigi ja Donetski rahvavabariigi organiseerijad, funktsionäärid või käsilased ja on vahetult finantseerinud seadusevastaste relvarühmituste terroristlikku tegevust.

Peale selle uuritakse suure arvu Vene sõjatehnika saabumist üle piiri Ukrainasse, läbimata tollikontrolli. See puudutab 37 tanki, kümmet soomukit BTR, nelja raketisüsteemi Grad autot, 16 puldankattega veoautot KamAZ, 16 jalaväe lahingumasinat BMP, kuut väikeautobussi, 79 veoautot Ural, millest igaüks pukseeris haubitsat, suurt arvu tulirelvi ja laskemoona.

Nagu märgib portaal, saadetakse osa Vene sõdureid sunniviisiliselt Ukraina territooriumile sõdima. Nende seas ei ole ainult lepingulisi sõjaväelasi, vaid ka neid, kes on kutsutud kohustuslikku sõjaväeteenistusse.

Lisatud video on vene keeles.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: