Putin: võõrriikide eriteenistused ja Venemaa MTÜ-d destabiliseerivad valimiste eel võimu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vladimir Putin FSB kolleegiumil
Vladimir Putin FSB kolleegiumil Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putini väitel jätkavad lääneriikide luureteenistused Vene MTÜ-de ja mittepoliitiliste ühenduste ärakasutamist võimu diskrediteerimise ja riigi olukorra destabiliseerimise eesmärgil.

"Juba kavandatakse aktsioone eelseisvate 2016-2018 aasta valimiskampaaniate perioodiks," vahendas Interfax Putinit, kes esines sõnavõtuga föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) kolleegiumil,

Putini sõnul on võimud valmis opositsiooniga dialoogi astuma ja kuulda võtma neid, kes "sisukalt kritiseerivad ühtesid või teisi võimu tegevusi mis tahes tasandil".

"Aga on mõttetu astuda diskussiooni nendega, kes töötavad väljaspoolt tuleva tellimuse järgi, mitte oma maa, vaid võõra maa huvides," lisas Venemaa riigipea.

Ta rõhutas, et sellepärast kavatsevad võimud "ka edaspidi pöörata tähelepanu valitsusväliste organisatsioonide välismaisele rahastusele".

Riigipea sõnul tõkestasid Vene eriteenistused eelmisel aastal võõrriikide eriteenistuste 52 kaadritöötaja ja 290 agendi erioperatsioonid.

2012. aasta juulis võeti Venemaal vastu nn välisagentide seadus, mis nõuab välisrahastuse abil töötavate mittetulundusühingute ja fondide registreerimist välisagentideks, kui nende tegevus on poliitiline.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: