Tallinna Kaubamaja kaebab müügimaksu kohtuotsuse edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna halduskohus jättis Tallinna Kaubamaja kolme tütarettevõtte kaebused pealinnas kehtinud müügimaksu vaidluses rahuldamata, kuid Tallinna Kaubamaja lubas otsuse edasi kaevata. Sarnases vaidluses Statoili esindanud advokaadi Carri Ginteri hinnangul võib otsuse edasikaebamisel Euroopa Kohus leida vastuolu ka müügimaksu ja käibemaksudirektiivi vahel.

Tallinnas kehtinud müügimaksu puhul tuleb eristada kahte vaidlust - üks, mis puudutab aktsiisikaupade nagu kütus, tubakas ja alkohol maksustamist, ja teine, mis puudutab käibemaksu tervikuna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuu aja eest tegi Euroopa Kohus eelotsuse, et müügimaks on vastuolus aktsiisidirektiiviga ja aktsiisikaupu ei oleks tohtinud müügimaksuga koormata ning ebaõiglaselt kogutud maks tuleb linnal tagasi maksta.

Tallinna halduskohtus vaagiti aga selle üle, et kas müügimaks läks vastuollu ka käibemaksudirektiiviga. Kohtu hinnangul ei läinud.

"Tol ajal kui müügimaksu rakendati, oli see kohalike maksude nimekirjas olemas ja Tallinn käitus täiesti õiguspäraselt. Kahju, et selline maks riigi poolt tühistati. Ma arvan, et seda maksu edasi kogudes oleks Tallinn saanud teha veel palju häid asju linnakodanikele," rääkis Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Esimese astme kohtuotsuse lubab Tallinna Kaubamaja edasi kaevata.

"Tallinna Kaubamaja tütarettevõtted on maksnud müügimaksu kokku summas 3,27 miljonit eurot ja eilne kohtuotsus puudutab 0,21 miljonit eurot. Meie leiame, et on piisavalt ainest selle asjaga jätkamiseks apellatsioonimenetluses," ütles ettevõtte peajurist Helen Tulve.

Apellatsioonkaebuse puhul on Tallinna ringkonnakohtul võimalik müügimaksu kooskõla kohta käibemaksudirektiiviga küsida jälle nõu Euroopa Kohtult. Müügimaksu vaidluses Euroopa Kohtus Statoili esindanud Soraineni advokaadi Carri Ginteri hinnangul on võimalik, et sealt tuleks jällegi toetav seisukoht.

"Need menetlusdokumendid, mida me Euroopa Kohtus nägime, pigem toetavad seda seisukohta, et müügimaksu puhul võib olla ka käibemaksudirektiiviga tõsiseid probleeme," selgitas Ginter.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: