Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TV3 lahkub alates 1. juulist vabalevist

{{1428382533000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

TV3 lahkub 1. juulil vabalevist, mis tähendab, et nii menukate meelelahutussaadete kui ka näiteks järgmise suve olümpia kergejõustiku otse-ülekannete nägemiseks peavad ligi 200 000 inimest liituma mõne tasulise paketiga.

TV3 juht Priit Leito rõhutas korduvalt, et tänane uudis ei puuduta pea 90 protsenti televaatajatest kuidagi. Vabalevist lahkumine on olnud kauaaegne plaan ning ainus võimalus, kuidas karmides konkurentsitingimustes ellu jääda. Ülejäänud kümme protsenti on sunnitud kanali toodangust loobuma või vähemalt seitse lisaeurot telepaketile kulutama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Põhjus on väga lihtne, tehnoloogia ja digipööre kiire areng on meie tegevusvaldkonda väga tõsiselt muutnud, kui veel mõnel aastal tagasi olid ETV, Kanal2 ja TV3, siis täna me konkureerime turul üle kahekümne kanaliga reklaami eest, lisaks veel Youtube ja videoportaalid," selgitas Leito.

Nüüd tahab TV3 panustada varasemast enam omaloomingu tootmisse ja spordi näitamisele. TV3 omanik Viasat ongi soetanud eksklusiivõigused Rio 2016 olümpiamängude kergejõustiku otse-ülekannetele.

„Aktuaalse kaamera" andmetel on olümpiamängude ülekandeloa eelduseks see, et telekanal on vabalevis.

"Mis puutub Rio olümpiasse, siis vabalevi definitsioon on üle 90% inimesteni jõudmine ja seda ka praegu TV3 igal juhul ulatub," sõnas Leito.

Mart Einpalu, Levira juht nentis, et TV3 lahkumine ei üllata, see on olnud õhus juba 2010. aastast. Küll aga oli ootamatu teema just praegu nõnda suurelt avalikkuse ette toodi.

Einpalu mõistab TV3 otsuse finantstausta, kuid et Levira ja TV3 vaheline leping kehtib 2018. aastani, loodab ta, et suudab Leitot veenda TV3-e vabalevisse jätma.

"Minu jaoks küsimus lihtsalt selles, et kas 200 000- televaatajale piltlikult öeldes selja pööramine on see lahendus. Midagi peab muutma, ma olen nõus, aga kas see on hea mõte - ma ei ole kindel," lausus Einpalu.

Täna pärastlõunaks ei olnud TV3 ja Levira veel lepingu ennetähtaegseks lõpetamiseks kokkuleppeid teinud.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: