Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Holokausti ohvrite järeltulijad kaebasid kohtusse Prantsuse rahvusliku raudteefirma

Autor/allikas: Baleydier/SIPA/Scanpix

Holokausti ohvrite järglased kaebasid kohtusse Prantsuse rahvusliku raudteefirma SNCF, kuna see toimetas kaebajate sõnul Teise maailmasõja ajal juute Auschwitzi ja Buchenwaldi koonduslaagritesse ja omastas nende vara.

Kolme ohvri järglaste poolt Chicago föderaalkohtusse esitatud hagis märgitakse, et koonduslaagrisse vedamise ajal konfiskeeris SNCF ohvritelt muu hulgas kulla, raha ja muud isiklikud esemed, vahendas Bloomberg.

Samuti märgitakse kaebuses, et natsid maksid SNCF-ile juutide deporteerimise eest raha. Ühtekokku olevat SNCFi 72 konvoiga saadetud koonduslaagritesse 75 000 juuti paljudest riikidest.

SNCF-ile pannakse süüks rahvusvaheliste seaduste rikkumist, väidetavalt varastatud vara omastamist ning ebaseaduslikku rikastumist.

Hagi esitanud Karen Scalin USA-st ning Prantsuse kodanikud Josiane Piquard ja Roland Cherrier soovivad, et nende kaebus kvalifitseeritaks kollektiivseks - siis oleks neil võimalik esindada ka teiste deporteeritute huvisid.

SNCF pole süüdistusti veel kommenteerinud.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: