Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ka Kanal 2 lahkub vabalevist

{{1432292602000 | amCalendar}}
Kanal 2 saatejuhid Elo Mõttus-Leppik ja Katrin Tibar.
Kanal 2 saatejuhid Elo Mõttus-Leppik ja Katrin Tibar. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kanal 2 lahkub telekanali juhi Urmas Oru sõnul vabalevist ning on tulevikus nähtav Zuum-TV ja kaabel-TV operaatorite vahendusel.

"Me oleme juba TV3 uudist kommenteerides öelnud, et eeskuju on nakkav. Ja vaadates erinevate riigiametite reaktsioone eelmainitud uudisele, on selge, et tegelikult polegi riik huvitatud erakanalite kättesaadavusest," ütles Kanal 2 juht Urmas Oru Postimehele.

"Kahjuks on erinevad reklaamikitsendused ja muud koormised teinud erakanalite edasise toimimise vabalevis täiesti mõttetuks. Lihtne näide on käimasolevad korvpalliliiga finaalid – üks ja sama ülekanne on paralleelselt nii veebis kui teles, aga veebis tohib reklaame, näiteks ka alkoholi-, kiirlaenu-, hasartmängu- jms reklaame näidata ilma igasuguse piiranguta, teles peab vaatama kellaaegu ja kõike muud "põnevat", mida seadus ette kirjutab," märkis Oru.

TV3 lahkub vabalevist 1. juulil, mis tähendab, et nii meelelahutussaadete kui ka näiteks järgmise suve olümpia kergejõustiku otseülekannete nägemiseks peavad ligi 200 000 inimest liituma mõne tasulise paketiga.

TV3 juht Priit Leito rõhutas aprillis "Aktuaalsele kaamerale", et see ei puuduta pea 90 protsenti televaatajatest kuidagi ning et vabalevist lahkumine on olnud kauaaegne plaan ning ainus võimalus, kuidas karmides konkurentsitingimustes ellu jääda.

TNS Emori veebruaris avaldatud teleauditooriumi uuringu andmetel kasvas aastaga vabalevi telekanaleid vaatavate teleperede arv 7000 võrra 86 000 pereni, moodustades kõigist teleperedest 15 protsenti. Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel on neid peresid veelgi rohkem – 18 protsenti. Seega on vabalevi telekanaleid vaatavaid inimesi kokku üle 200 000 inimese.

Ministeerium: see on halb uudis

Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik Indrek Ibrus ütles Postimehele, et Kanal 2 vabalevist lahkumine on negatiivne uudis.

Ibruse sõnul mõjutab kanali vabalevist lahkumine umbes 200 000 Eesti inimest, ennekõike kaugemate maapiirkondade elanikke, kelle igapäevased kultuurilised valikud seetõttu vähenevad.

"Kui nad on jätkuvalt huvitatud TV3 ja Kanal 2 sisust, siis kindlasti tähendab see neile lisaväljaminekuid. Kõige odavam tasuline õhu kaudu levitatav pakett maksab seitse eurot, aastas siis 84 eurot," kirjeldas Ibrus.

Levira: TasutaTV-st lahkumine ei ole televaataja huvides

Vabalevi ehk TasutaTV-d pakkuva Levira sõnul oleks eratelekanalitel mõistlik jätkata teenuse kasutamist, kuna loobumisega halveneb vaataja ligipääs tasuta telepildile.

"See oli Kanal 2 kui äriettevõtte juhtkonna ja omanike otsus. Oleme Levira poolt teinud kõik, mida saame, et veenda Kanal 2 jääma, aga ilmselt polnud see piisav. Oleme alati valmis nendega koostööd jätkama," kommenteeris Levira juhatuse liige Aare Siimon.

Jätkuvalt on kõige soodsam televiisorit vaadata TasutaTV vahendusel. TasutaTV kanalite vähenemine piirab televaataja valikuvõimalusi ning satelliit- või kaabel-TV teenuste tarbimisega kaasnevad televaatajale lisakulud.

Levira soovib jätkata koostööd kõigi eratelekanalitega ning on teinud kõik, et veenda neid jätkama.

Lisaks TV3-le ja Kanal 2-le levivad TasutaTV-s praegu kaks Eesti telekanalit ning Tallinna TV ja France24. Mitmed kanalid sisalduvad ka uue põlvkonna hübriidTV-s, mis eeldab internetiühendusega telerit.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: