Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgusid konkursi "Keskkonnakäpp" võitjad

Täna selgusid konkursi „Keskkonnakäpp" võitjad. Auhinna pälvis 26 keskkonnahariduslikku algatust viiest kategooriast. Teiste seas tõsteti esile ka Räpina Ainduskooli, kes sai porjekti eest "Tuhat sõpra" Targa tarbija tiitli.

Kuidas leida tuhat sõpra? Räpina Aianduskoolis öeldaks selle peale, et jagage koolidele, lasteaedadele ja MTÜ-dele üle Eesti pea tuhat taimekomplekti, kus kaks suhkrulehe ja kaks sidrunmelissi taime ning paluge neil neid kasvatada ja paljundada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ega tänapäeval inimene ju ei kipu nii väga enam näppu mulda panema. See ongi väga hea juba lasteaiast või koolist alates nii öelda väikestele inimestele anda ka märku, kuidas see aiapidamine või taimede eest hoolitsemine käib," Räpina Aianduskooli aianduseriala 2. kursuse õpilane Karl Matteus

Teiste seas said käe valgeks taimede eest hoolitsemisel ka Kääpa põhikooli teise klassi õpilased.

Mulle hästi meeldis see taimede istutamine. Mulle oli väga lõbus see, et sai nende taimedega mässata ja sai uusi asju teada," ütles Kääpa põhikooli 2. klassi õpilane Rasmus Kont.

Piltlikult öeldes on Räpina Aianduskooli projekt "Tuhat sõpra" olnud kasvulavaks vähemalt sama paljudele taimesõpradele.

"Enda peenrad on meil nüüd olemas ja ühel klassiõel on isegi oma kasvuhoone olemas," ütles õpilane Elisabet Raju.

Keskkonnakäppasid jagati lisaks Targa tarbija kategooriale ka Tubli tegutseja, Õnneliku õppe, Kogukonna kaasamise ja Innuka innovaatori kategoorias.

"Selle konkursiga me tahamegi esile tõsta neid inimesi, neid lapsi, neid kogukondi, kes siis keskkonnasõbralikult tegutsevad," rääkis keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.

Kokku kandideeris tänavu Keskkonnakäpa tiitlile 83 erinevat projekti, mille seast valis oma lemmikud ka rahvas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: