X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mustvee linnavalitsus soovib võtta lisaeelarve jaoks laenu

Mustvee linnavolikogus seisti jõuliselt vastu linnvalitsuse soovile võtta lisaeelarve jaoks täiendavat 160 000 eurot laenu.

Investeeringud on plaanitud suunata spordihoone, kultuurikeskuse renoveerimisse ja muudeks linna kuludeks. Laenukoormus Mustvee linnal ulatub seejärel 54 protsendini.

Mustvee linnapea Max Kauri sõnul on täiesti normaalne, kui linna arendamiseks laenu võetakse. "Tark linnavalitsus võtab laenu ja areneb edasi. Seda on öeldud meie linna laenu seaduse raames," kinnitas Kaur.

Lubatud laenukoormus omavalitsusele on seaduse järgi 60 protsenti. Täiendava laenu võtmise otsus võeti vastu.

Linnavolikogu opositsioon süüdistab koalitsiooni aga korruptsioonis ja selles, et Max Kaur elab ning ööbib Mustvee linnavalitsuse puhketoas. Samuti suures laenukoormuses.

Mustvee linnavolikogu opositsiooni saadiku Aleksandr Apolinsky arvates ei pea Mustvee areng seotud olema laenu võtmisega. Samuti ei saa tema hinnangul lubada, et linnavalitsuses töötab kriminaalse taustaga inimene, kes on sooritanud kuritegusid juba kahel korral ning neid ka tunnistanud.

Endine abilinnapea Apolinsky, kes kaks aastat tagasi enne valimisi kogus ise kuulsust kui mees, kes püüdis valijate hääli osta neile linnavalitsuse kassast küttepuude raha andes, viitas praeguse linnavalitsuse liikme ja endise linnapea Pavel Kostromini süüasjadele.

Kostromin jäi 2007. aastal maakohtus süüdi ametiseisundi kuritarvitamises, kuid mõisteti hiljem riigikohtus õigeks.

Praegu on endine linnapea süüdistatav omastamises, altkäemaksu võtmises ja dokumentide võltsimises. Kohtueelses menetluses on Kostromin olnud valmis kokkuleppe sõlmimiseks.

Kostromin ütles, et süüdistusi saab esitada vaid kohus. "Nii kaua kuni ei ole kohtuistungit olnud, nii kaua kui inimest pole kohtu poolt süüdi mõistetud, ei saa mitte keegi mitte kellelgi öelda, et see inimene on süüdi mõistetud," selgitas oma seisukohta Kostromin.

Kuigi Kostromini asi on saadetud kohtueelse kokkuleppega kohtusse, ei näe vähemalt koalitsioon otsuse jõustumiseni probleemi tema kaasalöömises linnavalitsuse tegevuses.

"Selleks on organid, kes kas mõistavad süüdi või ei mõista süüdi. Meie ei ole siin süüdimõistev organ," ütles Mustvee linnavolikogu koalitsiooni liige Sergei Uleksin.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: