Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TV3 otsustas jääda vabalevisse

{{1434106145000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

TV3 allkirjastas Leviraga lepingu, mille kohaselt jääb erakanal vabalevi kanaliks,kuid vahetab levivõrgu tüüpi.

Levivõrgu vahetuse tulemusena säilib TV3 telepilt Levira andmetel 94 protsendil vabalevi klientidest.

"Kui Multiplex 1 puhul on vabalevi katvusalaks kogu Eesti, siis Levira hinnangul võimaldab Multiplex 6 vabalevis TV3 jälgida ligi 90% elanikkonnast," kirjutatakse TV3 pressiteates.

"Tänu otsusele vabalevist osaliselt lahkuda saame senisest rohkem investeerida juba saabuva sügisese teletoodangusse, mille lipulaev on "Su nägu kõlab tuttavalt" ning uued kodumaised saated ja sarjad," märkis TV3 tegevjuht Priit Leito.

Levivõrgu vahetus toimub sel suvel.

TV3 teatas veidi enam kui kaks kuud tagasi, et lahkub 1. juulist vabalevist.

TV3 leviala pärast levivõrgu vahetust (allikas: Levira):

 

"Kui kaardi pealt vaadata, siis Kesk-Eestist natuke läänepoole on mõningad piirkonnad, kus on metsane ja soine ala. Seal on küll mõningad väiksemad asulad, suure tõenäosusega jäävad ilma kindla levita," ütles Levira tegevjuht Mart Einpalu "Aktuaalse Kaamera" uudistele.

Tema sõnul oli see TV3 otsus."Loomulikult, mulle ja enamikele televaatajatele oleks meeldinud kui TV3 oleks endiselt kõikjal nähtav, aga see oli nende äriotsus," selgitas Einpalu.

Otsuse tagamaid TV3e juhtkond Aktuaalsele kaamerale ei selgitanud, kuid kanali ametlikust teatest selgub võimalus sellega raha kokku hoida ning see programmi arendusse suunata. Kui palju kanal levivõrgu vahetamisega rahaliselt võidab, jääb Levira juhi sõnul osapoolte vahele.

ETV+ jääb tõenäoliselt vabalevist välja

Kuna sügisest alustavale venekeelse kanali ETV+ eelarvesse ei ole vabalevi edastuse summat veel sisse arvatud, on tõenäoline, et ETV+ vabalevisse ei lähegi.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa sõnul on vaid 3-4% venekeelsest vaatajaskonnast vabalevi kliendid.

"Meie jaoks on oluline jõua enamuse venekeelse vaatajani. ja seda on täna võimalik läbi kaablivõrkude ja läbi sateliidiplatvormi," ütles Allikmaa, kes märkis, et ta mõistab vabalevi teenuse osutaja jaoks on oluline, kas ta teenib 100 000 aastas või mitte.

Mart Einpalu väitel on Levira algusest peale ERR-ile rääkinud väga soodsast võimalusest uue kanaliga alustada vababalevis. "Oleme selle pakkumise juures algusest peale kuni tänaseni ja ma arvan, et see on väga hea võimalus viia see kanal võimalikult paljude vaatajateni," leidis Levira tegevjuht.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: