Poola siseminister käis EL-i kriitika vastu välja II maailmasõja kaardi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vastuseks Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi kriitikale, et Poola ei ilmuta pagulaskriisis solidaarsust, meenutas Poola uus siseminister riigi kaotusi Teises maailmasõjas.

Saksa sotsiaaldemokraat Schulz ütles, et samal ajal, "kui Poola tunneb, et Venemaa ähvardab teda ja nõuab rohkem relvi, näitab Euroopa üles solidaarsust", kuid väitis ka, et Poola üritab põgenikekriisi Saksamaa probleemiks sokutada, vahendas Poola Raadio uudisteportaal.

16. novembril siseministri ametisse vannutatud Mariusz Błaszczak (Õigus ja Õiglus) nimetas intervjuus uudistekanalile TVN 24 Schulzi sõnavõttu skandaalseks.

"Me räägime Varssavis," ütles Błaszczak. "Varssavi hävitasid sakslased," lisas ta, meenutades linna saatust pärast Varssavi ülestõusu 1944. aastal. "Arvan, et Martin Schulz ei teeks selliseid avaldusi seoses Iisraeliga."

Błaszczak väitis ka, et Euroopa Liit ei näidanud üles solidaarsust Poolaga seoses gaasijuhtmega Nord Stream 2. Plaani kohaselt läheb gaasijuhe, mida mööda hakataks Vene gaasi Saksamaale pumpama, Läänemere põhjas Poolast mööda.

Poola ministrid on väitnud, et projekt ei jäta üksnes Poolat ilma transiiditulust, vaid annab ka Venemaale gaasitarnete monopoli EL-i.

Enne ametisse astumist üleeile ütles Poola uus Euroopa asjade minister Konrad Szymanski, et ta ei näe "poliitilisi võimalusi täita otsust pagulaste ümberpaigutamise kohta".

Poola eelmine valitsus, mis astus tagasi 25. oktoobril, oli lubanud EL-i ühisaktsiooni raames võtta vastu 7000 pagulast.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: