Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kooseluseaduse rakendusaktid tulevad riigikogus teisele lugemisele jaanuari lõpus

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Riigikogu õiguskomisjon otsustas saata kooseluseaduse rakendamise seaduse eelnõu riigikogu 26. jaanuari istungile teisele lugemisele ning kui teine lugemine lõpetatakse, toimub kolmas lugemine ehk lõpphääletus 28. jaanuaril.

Eelnõule laekus ühtekokku 356 muudatusettepanekut. Õiguskomisjon arutas oma tänasel istungil muudatusettepanekuid ning jätkab nende läbiarutamist homsel istungil ja vajadusel ka neljapäeval.

Parlamendi õiguskomisjon kaalus rakendussätetele tulnud muudatusettepanekuid ka 10. detsembril, kuid siis ei jõutud tööga lõpuni, kuna arutelu jäi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanekute juures pooleli.

Õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof (SDE) märkis toona pärast istungit, et eelnõu juurde tehtud ettepanekud oli destruktiivsed ja vastuolus eelnõu eesmärgiga.

"Nad mitte ei muuda eelnõu selgemaks, vaid pigem hägustavad sisu," oli Pikhof kriitiline.

38 riigikogu liikme algatatud kooseluseaduse rakendamise seaduse eelnõu eesmärgiks on vastu võtta sätted, mis loovad õigusselgust tuleva aasta 1. jaanuarist kehtima hakkava kooseluseaduse rakendamisel.

Seaduseelnõu näeb ette enam kui 80 seaduse muutmist.

Rakendussätted on näiteks vajalikud selleks, et kooselu saaks kanda riiklikusse registrisse ning kindlaks määrata elukaaslase ülalpidamiskohustust ja pärimisõigust. Rakendusaktide vastuvõtmiseks peab eelnõu koguma vähemalt 51 saadiku poolt hääled.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: