Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Šaakal lisati kütitavate ulukite nimistusse

Šaakal Eesti metsas.
Šaakal Eesti metsas. Autor/allikas: ERR

Keskkonnaministeerium lisas Eesti jahieeskirjas kütitavate väikeulukite nimekirja šaakali.

Šaakal on bioloogiliselt ja käitumiselt väga lähedane hundile, mistõttu on otstarbekas lubada kasutada šaakalijahil hundijahi küttimismeetodeid ja -vahendeid ning sätestada hundiga sama jahiaeg, šaakali küttimisele ei ole esialgu planeeritud sätestada arvulisi limiite, kirjutab Meie Maa.

Esimest korda määrati šaakal kui liik Eestis jahikaamerate abil mõned aastad tagasi ning alguses arvati, et tegu on võõrliigiga, kuid tänaseks on kindlaks tehtud, et šaakal on meile levinud looduslikul teel.

Arvestades šaakali kiiret sigimisvõimet ja suhteliselt varjatud eluviisi, võib temast kiiresti saada nuhtlus meie lambakasvatajatele ja seetõttu ka poollooduslike koosluste hooldamisele ja seal pesitsevatele linnuliikidele.

Kuna šaakali ökoloogiast on vähe teada, on tema kohta täiendavate andmete kogumine väga oluline ning seetõttu tuleb kütitud või surnult leitud šaakalist kohe teavitada keskkonnaametit.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: