Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uue partei teinud Väyrynen võrdles end Kekkoneniga, lisaks soovib osaliselt jätkata ka Keskerakonnas

Kekkonen ja Väyrynen 1970. aastatel
Kekkonen ja Väyrynen 1970. aastatel Autor/allikas: yle.fi

Eile uue partei loomisest teatanud Soome veteranpoliitik Paavo Väyrynen ei kavatse lahkuda Keskerakonna piirkonnaorganisatsioonist ning soovib jätkata ka Keminmaa vallavolikogu Keskerakonna fraktsioonis. Samal ajal aga on Euroopa Parlamendi saadik Väyrynen teinud Kodanikepartei, mille peamiseks eesmärgiks on Soome eurotsoonist välja tuua.

Väyrynen ütles täna hommikul korraldatud pressikonverentsil, et sellise kummalise olukorra osas otsuse tegemise jätab ta Keskerakonna juhtidele, vahendas Yle.

"Kodanikepartei lähekoht on see, et saab olla ka mõne teise erakonna liige," selgitas ta.

Keskerakonna põhikirjas on aga öeldud, et teiste erakondade liige ei saa olla. Seda rõhutas eile õhtul ka keskerakondlasest peaminister Juha Sipilä.

Väyrynen aga väidab, et põhikirja reegel ei puuduta tegelikult erakonna piirkondlikke organisatsioone. Lisaks kuulumisele Euroopa Parlamenti on Väyrynen ka Keminmaa vallavolikogus ning enda sõnul soovib ta kohaliku tasandi poliitikat jätkata Keskerakonna fraktsiooni liikmena.

Küsimusele, miks ta Keskerakonnast ei lahku, kui ta oma vanas parteis niivõrd pettunud on, vastas Väyrynen, et "Keminmaal läheb kõik hästi".

Uus Kodanikepartei aga oleks Väyryneni selgituste kohaselt erakond, mis tegutseks vaid parlamendiparteina - liikmeteks oleksid vaid rahvasaadikud ning kandideeriks vaid parlamendivalimistel. Tavakodanikud aga võiksid kuuluda erakonna toetusrühma.

Sellest, et ta ei kavatse enam üldse osaleda Keskerakonna erinevate juhtorganite töös, teatas Väyrynen juba jaanuaris. Oma otsust põhjendas ta sellega, et tal polevat enam mingit reaalset võimalust partei poliitilisi valikuid mõjutada.

Väyrynen on juba aastaid paistnud silma erakonna peavoolust oluliselt erinevate avalduste ja ettepanekutega.

Ka tänaselt pressikonverentsilt jäid kõlama mõned värvikad tsitaadid. Nimelt võrdles Väyrynen end endise presidendi Urho Kaleva Kekkoneniga, kes "on valmis vajaduse korral ka vihma ja tormiga edasi minema".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: