Töökohapõhisesse õppesse panustatakse 18,5 miljonit eurot

Foto: Postimees/Scanpix

Tööturu üks olulisi mõjutajaid on see, kuivõrd vastab hariduskorraldus turu vajadustele. Lähemal kolmel aastal panustavad Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik töökohapõhisesse õppesse 18,5 miljonit eurot. Nõndanimetatud õpipoisi õppe võimalus luuakse 4700 inimesele.

Viljandi Kutseõppekeskus alustas kaks nädalat tagasi töökohapõhist õpet kümnele pehme mööbli valmistajale, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Töökohapõhine õpe kutsekooli juures on õppijale ja tööandjale tasuta. Õpipoiss saab õpilaspileti ja õppetoetuse, hüvitatakse koolilõuna ja sõidukulud. Ettevõte maksab vähemalt alammäära suurust palka, pärast õpet saab jätkata tööd samas ettevõttes.

OÜ Flint Kaubandus juhataja Jaan Sihv ütles, et kõige lihtsam ja parem oma töötajat välja õpetada ja oma kollektiivi sulandada on nii, kui ta suudab alustada samas ettevõttes vanema inimese juures kellel on töökogemus. "Sest üks asi on see, kui koolis õppida teoreetilist osa, siis praktiline osa jääb puudu," rääkis Sihv.

Töötukassa Viljandimaa osakonna juhataja Merit Laan ütles, et selleks, et töökohapõhist õpet saada, võib nende juurde pöörduda, ning on võimalik kutsekoolidega läbi rääkida.

"Ja kelle uksest parasjagu tööandja või inimene kes tööd otsib sisse astub, siis meie saame vahendada. Töökohapõhise õppe taotlused tuleb esitada märtsi, septembri ja detsembri esimeseks päevaks," märkis ta.

Viljandimaa Kutseõppekeskuse direktor Tarmo Loodus lausus, et nende koordinaatoril on aega iga taotlusvooru eel ettevõtjatega kohtuda, rääkida läbi, püüda leida sobilik õppekava ja siis esitada taotlused. "Üldiselt ma arvan, et rahastaja on valmis kõiki mõistlikke õpinguid ka rahastama," rääkis Loodus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: