Moldova ja Rumeenia taasühendajad lõid 2. Riiginõukogu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Moldova on ebastabiilne 2014. aastast ning möödunud aasta jooksul on riigil olnud viis peaministrit.
Moldova on ebastabiilne 2014. aastast ning möödunud aasta jooksul on riigil olnud viis peaministrit. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Moldova pealinna Chișinăusse kogunes 1725 delegaati Moldovast ja Rumeeniast, kes otsustasid luua 2. Riiginõukogu (Sfatul Țării), mille eesmärgiks on teha ettevalmistusi ja ühendada riigid 2018. aastaks.

2018. aastal möödub 100 aastat Bessaraabia ühendamisest Rumeeniaga ning kongressil osalenud soovivad selleks ajaks "taasühendada Rumeenia ja Moldova".

Kongressil osalenud rõhutasid vajadust "ühendada kõik rumeenlased, kes elavad ajaloolise õigluse lootuses, milleks on Bessaraabia taasühendamine emariigi Rumeeniaga", ütles kohapeal viibinud Interfaxi korrespondent.

Seejärel marssisid delegaadid ja nende toetajad mööda Chișinău peatänavat rongijaama, kus esinenud ärgitasid Bukaresti, Brüsselit, Washingtoni ja Moskvat panema tähele "Moldova ambitsiooni ühineda emamaa Rumeeniaga".

1. Riiginõukogu hääletas 1918. aasta 27. märtsil Moldova Demokraatliku Vabariigi (Bessaraabia) ja Rumeenia ühinemise poolt. Sellest territooriumist sai 1940. aasta juunis osa Nõukogude Liidust ning enamikust sellest sai Moldova NSV. Ülejäänu - Põhja-Bukovina ja osa Odessa regioonist - läks Ukraina koosseisu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: