Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Belgia meedia: Pariisi rünnakutega seotud Mohamed Abrini peeti kinni, tema olevat ka Brüsseli lennujaamast põgenenud "kolmas mees"

{{1460127323000 | amCalendar}}
Mohamed Abrini tagaotsimiskuulutus.
Mohamed Abrini tagaotsimiskuulutus. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Belgia meedia teatel võeti äsja kinni Pariisi terrorirünnakutega seoses taga otsitud Mohamed Abrini. Kohaliku meedia väitel arreteeriti viis kuud jooksus olnud Abrini täna Brüsselis Anderlechti linnaosas. 

Föderaalprokuratuur kinnitas, et täna on toimunud mitmeid kinnipidamisi ka seoses Brüsseli terrorirünnakutega, samas ühegi nime asjus mingit kinnitust ei antud, vahendasid Reuters ja BBC.

30-aastast Abrinit otsivad taga nii Prantsuse kui ka Belgia politsei. Meest nähti nimelt kaks päeva enne Pariisi terrorirünnakuid koos peamise elus oleva kahtlusaluse, hetkel Belgia vanglas viibiva Salah Abdeslamiga.

Belgia föderaalprokuratuur teatas varem, et mees, keda on alates eelmise aasta novembrist Pariisi terrorrünnakutega seoses vahi all hoitud, lastakse täna vabadusse, kuid tema suhtes rakendatakse rangeid järelevalvetingimusi. Belgia prantsuskeelse rahvusringhäälingu RTBF-i andmetel on tegu 35-aastase Abdellah C-ga.

Väidetavalt saatis Belgia kodanikust Abdellah C omal ajal Abrini lennujaama, kui viimane oli teel Süüriasse. Abdellah C advokaat teatas, et tema klient on eitanud igasugust seost terrorirünnakutega.

Abrini ongi Brüsseli lennujaama kolmas terrorist?

Flaamikeelse ringhäälingu VRT väitel aga olevatki äsja kinni peetud Abrini Brüsseli lennujaama rünnaku nn kolmas mees ehk mütsi ja heledat jakki kandnud kahtlustatav, kes end erinevalt oma kahest kaaslasest õhku ei lasknud, vaid põgenes sündmuskohalt.

Mõned Belgia väljaanded aga teatavad, et üks kinni peetud isikutest on mees, keda kahtlustatakse Maaelbeeki metroojaamas tegutsenud enesetaputerroristi aitamises, kuid ka seda väidet pole võimud praegu kinnitanud.

Belgia prokuratuur avaldas eile uue valvekaamera salvestise, mis kujutab Brüsseli lennujaama terrorirünnakutega seotud kolmandat kahtlustatavat. Samuti avaldati kaart, millel on ära märgitud mehe võimalik teekond pärast lennujaamast lahkumist. Võimud kutsusid inimesi üles kõikvõimalikest tähelepanekutest teada andma.

Mütsi ja heledat jakki kandnud meest, kes end erinevalt oma kahest kaaslasest lennujaamas õhku ei lasknud, nähti Brüsseli valvekaamerate salvestistel kuni kella 9.50 kohaliku aja järgi. Plahvatused lennujaamas leidsid aset kell 7.58, plahvatus Maelbeeki metroojaamas kell 9.11.

Võimude sõnul lahkus mees lennujaamast vahetult pärast plahvatusi ning möödus Sheratoni hotellist. Seejärel jalutas ta läbi Zaventemi, enne Grote Daalstraati ja Chausée de Louvaini ristmikku viskas ta ära oma heleda jaki.

Vell kell 9.49 on teda näha Chausée de Louvainil jalutamas, kuid kell 9.50 kaob ta Avenue de la Brabanconne'il.

Prokuratuur palub kõigil, kes kahtlustavat filmisid või pildistasid või omavad muud kasulikku informatsiooni, helistada Belgias telefoninumbril 0800 30 300 või välismaalt 003225544488.

22. märtsil toimunud terroriünnakutes Brüsseli lennujaamas ja Maelbeeki metroojaamas hukkus kokku 35 ning sai vigastada rohkem kui 300 inimest.

Brüsseli lennujaamas lasid end õhku Ibrahim El Bakraoui ja Najim Laachraoui. Sündmuskohalt põgenes kolmas terrorist, kelleks on turvakaamera videole jäänud nn heledates riietes mees, kelle isikut pole seni õnnestunud kindlaks teha. Maelbeeki metroojaamas lasid end õhku Ibrahimi vend Khalid El Bakraoui, samuti olevat sealse plahvatusega seotud veel üks kahtlustatav.

Vastutuse rünnakute eest võttis äärmusrühmitus ISIS.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: