Ministrid hakkavad koostama erastamiskõlblike ettevõtete nimekirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitsus arutas neljapäevasel kabinetinõupidamisel Eesti Teede erastamist ning majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul paneb ta koos rahandusminister Sven Sesteriga kokku nimekirja ülejäänud ettevõtetest, mida võiks erastada.

Valitsus toetas majandusministeeriumi ettepanekut lõpetada Eesti Teede senised teedehoolduse siselepingud ja teha ettevalmistusi Eesti Teede erastamiseks. Ettevõte moodustati, et konkurentsi elavdada, nüüd on aga maanteede hooldeturg vabas konkurentsis välja kujunenud ja riigil pole vajadust ettevõtet omanikuna hallata, põhjendas ministeerium erastamist.

"Jutuks oli ka see, et paneme koos rahandusminister Sven Sesteriga mõlema valdkonna poolt kokku nimekirja ettevõtetest, mida võiks erastada vähem- või enamusosalusega või viia börsile. See peaks lähikuudel tulema valitsusse arutelule," ütles Michal ERRi portaalile.

Ta lisas, et majandusministeerium on teinud ettepanekuid mitme ettevõtte erastamiseks ja arvatavasti lükatakse asja rahandusministriga samas suunas.

"Minu hoiak on alati olnud, et riik ei pea olema osaline toimival turul, pigem regulaator või vajadusel teenust tellima. Eesti Teed on erastamise poole liikumise laine esimene pääsuke ja sellisena väga põhimõtteline ühe suuna algus," märkis Michal.

Eesti Teed saaks plaanide järgi erastamisküpseks 2018. aasta teises pooles. Kõigepealt tuleb aga lõpetada ennetähtaegselt tehing maanteeameti ja ASi Eesti Teed vahel ja korraldada riigihanked riigimaanteede hooldaja leidmiseks paigus, kus seda praegu haldab riigiettevõte. AS Eesti Teed osaleks neil hangetel samadel alustel nagu teised pakkujad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: