Nordea ametiühing pangaga kokkuleppele ei jõudnud, kohtumised jätkuvad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1477909440000 | amCalendar}}
Nordea panga logo.
Nordea panga logo. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Nordea panga ametiühing ei jõudnud reedesel kohtumisel panga esindajatega kollektiivlepingus veel kokkuleppele, uuesti kohtutakse teisipäeval.

ERR.ee kirjutas möödunud nädalal, et ametiühing on läbirääkimiste sisulist algust oodanud juba neli kuud, reedel jõuti üle pika aja taas läbirääkimistelaua taha.

"Nordea läbirääkimised olid sisukad. Lepingukavandit arutati süsteemselt ja jõuti poole peale. Homme jätkatakse sealt, kus pooleli jäädi. Õhustik oli avatud," hindas finantstöötajate liidu tegevjuht Tanel Erik Podar.

"Keerulisemates punktides on muidugi üksmeelt keerulisem leida, aga vähemalt on need punktid nüüd laual ja nende üle toimub arutelu. Loomulikult punktid, mis on töötajatele kõige olulisemad, on punktid, kus tööandja tahab võimalikult vähe järele anda ja nende kokkuleppimine võtab aega. Läbirääkimiste kestuse osas ei julge spekuleerida. Loodame, et jõutakse ikka kiiresti kokkuleppele ja saame edaspidi keskenduda teistele pankadele," ütles Podar ERR-i uudisteportaalile.

Nordea pank ise jäi läbirääkimiste kommenteerimisel kidakeelseks.

"Vastavalt poolte vahel sõlmitud kokkuleppele on kollektiivlepingu üle peetavate läbirääkimiste sisu konfidentsiaalne ja seetõttu ei näe me võimalust ega põhjust kommentaarideks. Nordea on pühendunud parima tulemuse saavutamisele, mis tagaks kindlustunde jätkusuutlikkuse osas mõlemale osapoole pikaajaliseks koos tegutsemiseks," teatas Nordea panga persionalijuht Liina Oks.

Kollektiivlepingu sõlmimise vajadus kerkis teravamalt päevakorda pärast DNB ja Nordea pankade ühinemisteadet.

„Me tahame, et säiliksid praegustes lepingutes olevad tingimused ja et liitumisest tulenevate koondamiste korral oleksid töötajad sotsiaalselt paremini kaitstud, kui seadus võimaldab,“ kommenteeris AÜ usaldusisik Tiina Kukk nende peamist motivatsiooni enne läbirääkimiste algust.

Pankade ühinemisteade tõi ka hüppelise kasvu AÜ liikmeskonnas, see on nelja kuuga kasvanud 97-lt 293-ni ehk sinna kuulub ligi kaks kolmandikku Nordea töötajatest.

DNB ja Nordea ühinemine peaks lõpule jõudma järgmise aasta algul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: