Jüri Luigest saab välisministeeriumi asekantsler ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Luik.
Jüri Luik. Autor/allikas: ERR

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Jüri Luik asub kevadel välisministeeriumi poliitika asekantsleri ametisse.

„Ma olen Jüri Luike välisministeeriumi kutsunud ja nüüd on teinud talle ka formaalse pakkumise atesteerimiskomisjon,“ kinnitas ERR-ile välisminister Jürgen Ligi.

„Jüri Luik on Eesti parimaid ja hinnatumaid välispoliitika eksperte ja ka kogenud diplomaat. Oleme väga rahul, et saame tema teadmisi välispoliitika kujundamisel kasutada,“ lisas välisminister.

Luik siirdub välisministeeriumisse tuleva aasta maikuus ehk pärast iga-aastast Lennart Meri konverentsi, mis on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse üks olulisimaid tegevusi.

Välisministeeriumi poliitika asekantsleri koht vabanes hiljuti seoses Kyllike Sillaste-Ellingu tööleasumisega presidendi välisnõunikuks. Luige tulekuni täidab poliitikaküsimuste asekantsleri kohuseid välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu.

Jüri Luik on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor alates 2015. aasta augustist. Varem on ta olnud tegev mitmetes ametites nii valitsuspoliitiku kui ka diplomaadina. Aastail 2012-2015 oli ta Eesti suursaadik Venemaal ja 2007-2012 Eesti Vabariigi alaline esindaja NATO juures. Enne seda töötas ta Eesti suursaadikuna Ameerika Ühendriikides.

Eesti valitsuses on Jüri Luik olnud välisminister (1994-1995), kaks korda kaitseminister (1993 ning 1999-2002) ning portfellita minister ja valitsusdelegatsiooni esimees Venemaaga peetud läbirääkimistel Vene vägede Eestist lahkumise üle (1992-1994).

Jüri Luik lõpetas 1989. aastal Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala ning 1995-1996 oli ta Washingtonis Carnegie Fondis külalisdotsent.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: