RIA töötab välja oma alternatiivi mobiil-ID-le

Foto: Eduardo Munoz/Reuters/Scanpix

Riigi infosüsteemi amet (RIA) töötab välja omapoolset lahendust, mis võiks tulevikus pakkuda alternatiivi mobiil-ID-le. RIA arendatava tarkvara abil saab ID-kaardi ühendada sarnaselt tavaarvutiga mobiiltelefoni ja tahvelarvutiga.

Kuigi inimesed ei kasuta seda võimalust just eriti innukalt, saab tavalise mobiiltelefoni külge hõlpsasti kinnitada USB pulga. Sellest edasi mõeldes ei ole ka mingit takistust, miks ei võiks selle USB pulga abil ühendada telefoni külge ID-kaardi lugeja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Füüsiliselt on see vägagi võimalik. Probleem on selles, et täna telefon ei tunne seda ära - ta piuksub mul siin koledalt. Siia vahele on vaja kirjutada tarkvara. Ühesõnaga, me teeme valmis kuubikud, anname need kuubikud vabaks ja pärast seda on igaüks, kes tahab kas allkirjastamiseks või mingisse äppi sisselogimiseks kirjutada selliseid aplikatsioone, mis siin tööötavad, vabad seda tegema," selgitas RIA analüütik Anto Veldre.

Tema kinnitusel on turvalisus garanteeritud ID-kaardi sertifikaatidega. "Kõik see vana turvalisus läheb siit edasi, kõik on meie endi silme all, kõik on ID-kaardis. Nii et jätkub samal moel," lisas ta

Veldre sõnul käivad tihedad läbirääkimised mobiiliettevõttetega, et neid veenda ID-kaardi lugemiseks vajalikke rakendusi päriselt valmis tegema.

"Kui Apple'i puhul on lihtne, kuna neil on mõned variandid ainult, siis Androidi puhul on väga keeruline. Me oleme kokku lugenud umbes 30 telefonimarki, milles igaühes võiks see asi kenasti käia. See on päris keeruline ülesanne, see ei ole nii lihtne. Aga midagi ei ole teha - tahame edasi elada. Me ei tea täpselt, kuhu tehnoloogia areng edasi viib, on see m-ID, on see Smart-id , on see eSIM, on see meie MOPP või veel midagi - hoiame kõik rauad tules," rääkis Veldre.

RIA loodab oma osa ehk tarkvara valmis saada järgmise aasta esimeses kvartalis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: