Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

RIA üks juhivtöötaja Klaid Mägi lahkub tööle erasektorisse

RIA osakonnajuhataja Klaid Mägi.
RIA osakonnajuhataja Klaid Mägi. Autor/allikas: ERR

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi lahkub veebruari alguses ametist ja asub tööle erasektorisse.

"Olen oma lubadused töökohal täitnud ja on veel soov midagi suurt ära teha," ütles Mägi ERR-ile. Oma tööd jätkab ta küberturvalisuse alal ühes Eesti väikeettevõttes.

RIA peadirektor Taimar Peterkop sõnas, et Mägi on teinud enda poolt kõik selleks, et tõsta ja tagada küberturvalisust, - teadlikkust ning seeläbi ka Eesti inimeste turvatunnet.

"Leian, et riigi võimekus ja oskus tuvastada küberintsidente ja nendega tegeleda, on väga kõrgel tasemel. Klaid ja tema meeskond on aidanud kaasa mitme olulise teema lahendamisele ning vedamisele, nagu näiteks ID-kaardi turvariski kaasus, küberseaduse eelnõu ettevalmistused ning eesistumisega seotud küsimused. Asutuse vaates on mul kindlasti väga kahju, et kaotame tugeva spetsialisti, juhi ja särava kolleegi, kuid laiemalt vaadates mõistan tema otsust edasi liikuda. Usun et senine kogemus RIA-s on andud selleks väga hea pinnase,“ ütles RIA juht Peterkop.

(RIA) intsidentide käsitlemise osakond täidab Eesti riigi tasemel CERT ülesandeid. Osakond käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente, korraldab ennetavaid tegevusi turvaintsidentide ärahoidmiseks ja kasutajate turvateadlikkuse tõstmiseks ning koostab raporteid Eesti arvutivõrkudes toimunud intsidentide ja pahavara leviku kohta.

Eelmisel aastal teatati üksusele 9135 juhtumist Eesti arvuti- ja andmesidevõrkudes. Neist ligikaudu neljandik ehk 2248 käsitleti küberturbeintsidendina (juhtumina, millega kaasnes otsene mõju teabe või süsteemide konfidentsiaalsusele, terviklusele või kättesaadavusele). Ühtegi kriitilist küberintsidenti, millega oleks kaasnenud oht inimeste elule ja tervisele, aasta jooksul ei registreeritud. Küll oli aasta vältel 348 kõrge prioriteediga intsidenti, mis mõjutasid riigile olulise teenuse või veebilehe toimimist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: