Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küsitlus: loodaval koalitsioonil on lai toetus

Taavi Rõivase (vasakul) valitsuse osapoolte esindajad Urmas Reinsalu, Indrek Saar ja Marko Pomerants.
Taavi Rõivase (vasakul) valitsuse osapoolte esindajad Urmas Reinsalu, Indrek Saar ja Marko Pomerants. Autor/allikas: Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Turu-uuringute AS-i Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Eesti kodanike seas läbi viidud küsitlus näitab, et eelistatuimad erakonnad valitsuskoalitsioonis oleksid sotsiaaldemokraatlik erakond (45 protsenti), Keskerakond (44 protsenti) ning Isamaa ja Res Publica Liit (30 protsenti) ehk täpselt võimaliku uue valitsuse koosseis.

Esikolmikule järgnesid vastavalt küsitlusele Reformierakond (28 protsenti), Vabaerakond (27 protsenti) ja Konservatiivne Rahvaerakond (22 protsenti).

Küsitluse andmeil hindab valitsuse vahetumist Eesti riigile kasulikuks 38 protsenti vastanutest ning pigem kasulikuks 42 protsenti vastanutest. Pigem kahjulikuks peab valitsuse vahetumist 15 protsenti ja kahjulikuks viis protsenti vastanutest.

Peaminister Taavi Rõivase umbusaldamist peab Eesti riigile kasulikuks 39,5 protsenti ja pigem kasulikuks 35 protsenti vastanutest, kokku on umbusalduse toetajaid 74,5 protsenti. Pigem kahjulikuks peavad Taavi Rõivase umbusaldamist 18 protsenti ja kahjulikuks seitse protsenti vastanutest.

Reformierakonna jäämist opositsiooni peab kasulikuks 26 protsenti ja pigem kasulikuks 35 protsenti vastanutest, samas kui pigem kahjulikuks peab seda 25 protsenti ja kahjulikuks 13 protsenti vastanutest.

Lisaks uuris Turu-uuringute AS ka erakondade populaarsust ja kui järgmisel pühapäeval toimuksid Riigikogu valimised, hääletaks kõige rohkem inimesi – 27 protsenti vastanutest Keskerakonna poolt. Neile järgneksid Reformierakond (16 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik erakond (15 protsenti), EKRE (14 protsenti) ning IRL (üheksa protsenti) ja Vabaerakond (üheksa protsenti).

Veebiküsitluse viis Turu-Uuringute AS läbi 4.-8. novembrini ja sellele vastas 1006 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: