Mihhail Korb: riigiettevõtete erastamise kava on lühinägelik samm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mihhail Korb .
Mihhail Korb . Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Peagi ministritoolile istuv keskerakondlane Mihhail Korb ütles vähem kui kuu aega tagasi, et valitsus soovib riigiettevõtteid erastada puhtalt seetõttu, et ei soovi nendega tegeleda. Eriti juhtis Korb tähelepanu ka uues valitsuses aktuaalsele plaanile erastada AS Eesti Teed.

Värske valitsusliidu poolt kokku pandud koalitsioonilepingus on kirjas soov tuua börsile kolmkümmend protsenti AS Tallinna Sadama ning kuni nelikümmend üheksa protsenti Enefit Taastuvenergia aktsiatest. Lisaks soovitakse müüa vähemusosalus AS-is EVR Cargo ja täielikult erastada AS Eesti Teed.

Soov mõned riigifirmad vähemalt osaliselt erastada oli ka eelmisel valitsusel. Seetõttu saatis Keskerakonna fraktsioon 25. oktoobril Taavi Rõivasele arupärimise, milles valitsuse plaani kohta muret väljendati.

„Erastamine on lühinägelik samm!“

Keskerakondlane Mihhail Korb juhtis eraldi tähelepanu ohule, et valitsus erastab AS-i Eesti teed ning tõdes, et 2012. aastal loodud ettevõte pidi tihendama konkurentsi ja vähendama võimalust valdkonnas tegutsevate ettevõtete kokkulepeteks. „Kui me aga ettevõtte juba 2018. aastal erastame, tekib taas oht, et turuosalised asuvad lubamatuid kokkuleppeid tegema,“ selgitas Korb.

„Täna lihtsalt tundub, et valitsusel jääb puudu tahtmisest nendega tegeleda. Lisaks säilib oht, et langeb inimestele osutavate vajalike teenuste kvaliteet. Riigiettevõtete erastamise kava on lühinägelik samm!“

Seni on valitsuste praktika olnud, et kõik otsused kabinetis püütakse teha konsensuslikult. Kui sama praktikaga jätkatakse, tähendab see, et ka riigiettevõtete erastamiseks oleks tarvis kõigi ministrite poolthäält.

Eesti Teed võiks jääda riigile

Oma oktoobrikuist avaldust kommenteerides, ütles Mihhail Korb ERRile, et mis puutub mõne riigiettevõtte vähemusosaluse börsile viimist, siis on ta asjaga päri. „Osakute börsile viimine tähendab riigiettevõtetele suuremat rahasüsti. Lisaks tekitab see igale eesti inimesele võimaluse riigiettevõttesse investeerida,“ sõnas Korb. Ühtlasi annab ettevõtete börsile viimine Korbi sõnul head eeskuju ka erasektorile.

AS-i Eesti Teed erastamine valmistab aga Korbile endiselt muret. „Ma olen jätkuvalt samal seisukohal, kui kuu aega tagasi. Valitsuslaua taga toon ma oma argumendid välja ja üritan oma seisukohti kaitsta,“ sõnas Korb.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: