Nordea ja DNB ühendpanka asub juhtima Erkki Raasuke

{{1479970359000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Erkki Raasuke lahkub LHV Groupi juhi kohalt, et asuda Nordea ja DNB Baltikumi ühendpanka juhtima. LHV uueks juhiks saab Madis Toomsalu.

Nordea ja DNB nimetas uue loodava Baltikumi ühendpanga tegevjuhiks ja juhatuse esimeheks Erkki Raasukese ning nõukogu esimeheks Nils Melngailise.

Uue ühendpanga loomise üleminekuprotsess peaks lõppema 2017. aasta II kvartalis, millele eelneb panga uue juhtkonna ja kaubamärgi tutvustamine.

„Mul on väga hea meel võtta vastu tulevase ühise panga tegevjuhi roll. Minu silmis ei ole tegu lihtsalt liitumisega, vaid uue, täpsemini fokusseeritud ja kiiremini areneva panga tekkega. Ootan juba kohtumist kõigi töötajatega ja võimalust alustada tööd selle nimel, et luua selge kohaliku fookusega pank, mis toob meid klientidele veelgi lähemale,“ ütles loodava ühendpanga tulevane tegevjuht ja juhatuse esimees Erkki Raasuke.

LHV uueks juhiks Raasukese asemele valiti Madis Toomsalu, kes on olnud LHV Panga krediidijuht ja krediidikomitee esimees.

Raasuke juhib LHV-d 5. detsembrini, samast kuupäevast võtab panga juhtimise üle Toomsalu. Raasuke enne LHV-st lahkumist Nordea ja DNB töötajatega kohtuda ei saa ning kommentaare ei jaga, selgitas Nordea panga korporatiivsuhete juht Margus Mets.

Raasuke asus LHV Groupi juhatajana tööle 2013. aasta septembris. Raasukese juhtimisel sai LHV Groupist börsiettevõte, kui eelmisel aastal noteeriti allutatud võlakirjad ja sel aastal viidi läbi esmane avalik aktsiaemissioon, teatas LHV börsile.

"LHV on hästi toimiv ettevõte, millel on hea hoog sees ja mis muidu aeglasel turul näitab head kasvu. Minu rolliks on olnud ettevõtte arengu toetamine ning ma ei ole tegutsenud eesliinil. LHV-l on tugev meeskond, millel on suurepärane võimekus otsustatud asju plaanipäraselt ellu viia," ütles Raasuke.

LHV Groupi uus juht Madis Toomsalu on töötanud LHV-s alates 2007. aastast ning on praegu LHV Panga krediidijuht ja krediidikomitee esimees.

LHV aktsiad kukkusid

LHV aktsiad kukkusid pärast juhivahetuse uudist Tallinna börsil 2,77 protsenti.

"Börsilanguse mõttes ma saan investorite murest täiesti aru. Olles ise kunagi investeerimisega tegelenud, siis kui ühes pressiteates vahetatakse kõlavam nimi vähemtuntuma vastu, siis investorite mure on loomulik ja arusaadav. Aga pikaajaline aktsiahind on käsikäes ettevõtte väärtusega ja ma arvan, et me suudame seda väga hästi või veel paremini kasvatada," rääkis Madis Toomsalu "Aktuaalsele kaamerale".

Raasuke Lahkub Eesti Energia nõukogust

Seoses asumisega Nordea ja DNB panga Baltikumi juhi kohale 2017. aasta jaanuarist lahkub Raasuke käesoleva aasta lõpus Eesti Energia nõukogust. Raasuke jätkab nõukogu esimehe kohustuste täitmist seni, kuni aktsionäride üldkoosolek on määranud uue nõukogu liikme.

Raasuke määrati Eesti Energia nõukogu liikmeks 2014. aasta augustis ning sama aasta septembrist on ta olnud nõukogu esimees. Lisaks Erkki Raasukesele kuuluvad Eesti Energia nõukokku Väino Kaldoja, Ants Pauls, Veiko Tali, Danel Tuusis, Rannar Vassiljev, Meelis Virkebau ja Märt Vooglaid.

 

Toimetaja: Priit Luts, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: