Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ukraina peaprokurör süüdistab Janukovitšit riigireetmises

Viktor Janukovitš
Viktor Janukovitš Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kiievi Svjatošõni kohtusse istungile ilmunud Ukraina peaprokurör Juri Lutsenko ütles esmaspäeval, et riigi tagandatud presidendile Viktor Janukovitšile on esitatud süüdistus riigireetmises.

"Arvestades, et Janukovitš asub väljaspool Ukrainat ja varjab end Ukraina õigusemõistmise eest, esitati süüdistus suuliselt, süüdistuse teade ise aga saadeti täna tunni aja eest kõikidesse teadaolevatesse Janukovitši viibimiskohtadesse, samuti edastatakse see tema advokaadile," ütles Lutsenko kohtus.

Seejärel andsid Ukraina sõjaväeprokuratuuri esindajad istungi vaheajal Janukovitši advokaadile üle süüdistusteate.

Vene Rostovi oblasti kohus ja Ukraina Svjatošõni riigikohus lõid esmaspäeval videosilla Janukovitši ja Ukraina endise sisevägede ülema Stanislav Šuljaki küsitlemiseks.

Janukovõtš: lahkusin Ukrainast käsikohvriga, pankades pole mul sentigi

Ukraina tagandatud president Viktor Janukovõtš ütles, et tal ei ole välismaistel arvetel raha ja Ukrainast lahkus ta pelga käsipagasiga.

"Mis puutub mingitesse muinasjutulistesse rahadesse, millest on palju kirjutatud, siis tänase päeva seisuga ei ole üheski maailma pangas sentigi minu raha. Mul ei olnud ega ole mingeid arveid," ütles Janukovõtš Venemaal Doni-äärses Rostovis pressikonverentsil.

Ta kinnitas ka, et ei ole raha ja väärsisasju Ukrainast välja vedanud. "Ma ei ole midagi kaasa võtnud peale isiklike asjade, mis olid käsipagasis," ütles Janukovõtš.

Lisaks kinnitas endine president oma noorema poja Viktori hukku. "Ma olen selle aja jooksul kuulnud arvutult solvanguid ja ütleksin nii, laimu, avalikku ja kõige küünilisemat valet, näiteks kui see puutus mu noorema poja hukku," ütles Janukovõtš.

Ukraina parlament tagandas Janukovõtši ametist 2014. aasta veebruaris Maidani meeleavalduste haripunktis.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: