Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Brexiti-kõneluste juht: brittidel on läbirääkimisteks vaid 18 kuud

Michel Barnier.
Michel Barnier. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritanniaga peetavate lahkumisläbirääkimiste Brüsseli-poolne juht Michel Barnier hoiatas pressikonverentsil, et brittidel on lahkumisleppe sõlmimiseks aega kõigest 18 kuud.

Barnier' sõnul peab Brexiti-protsess saama lõpetatud 2018. aasta oktoobriks, et kõik Euroopa Liidu 27 liikmesriiki jõuaksid selle kahe-aastase ajaraami sees ratifitseerida, nagu ELi reeglid ette näevad.

"Kui Suurbritannia peaks teavitama nõukogu 2017. aasta märtsi lõpuks, nagu peaminister Theresa May on lubanud, võib kindlalt väita, et läbirääkimised algaksid paar nädalat hiljem ja artikli 50 leppeni peaks jõutama 2018. aasta oktoobris," ütles Barnier, viidates Lissaboni leppe artiklile 50, mis käsitleb EList lahkumist.

Ta hoiatas, et leppeni jõudmiseks on aega vähe. "Kokku jääb läbirääkimisteks alla 18 kuu," nentis Brexiti-kõneluste juht.

Ta lisas, et EL on eelolevaks ülesandeks valmis.

Barnier' sõnul on võimalik, et Suurbritannia EList lahkumise ja uute lepete sõlmimise vaheliseks ajaks võidakse teha üleminekuaja kokkulepped. Kogu protsessiga töötab tema kinnitusel 30-liikmeline meeskond, kes on asjatundjad kõigis poliitikavaldkondades.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: