Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merkel valiti uuesti CDU juhiks

Saksa liidukantsler Angela Merkel valiti Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) kongressil Essenis uuesti erakonna juhiks.

Merkeli jätkamise poolt oli 89,5 protsenti kongressi delegaatidest. Eelmisel kongressil 2014. aastal pooldas Merkeli jätkamist 96,7 protsenti delegaatidest.

Merkel rõhutas kongressikõnes otsustavust vältida mulluse põgeniketulva kordumist ning avaldas toetust osalisele burkakeelule.

Arvamusküsitlused näitavad konservatiividele järgmise aasta valimiste eel kindlat toetust, kuid see jääb siiski alla 41,5 protsendile, mille nad kogusid 2013. aasta valimistel.

Merkel ründas parempopulismi tõusu Saksamaal

Merkel ründas oma kõnes ka parempopulismi tõusu riigis, kuid rõhutas, et riiki saabuvatelt põgenikelt on õigus oodata lõimumist.

"Me kõik peame saama otsustada, kes on "rahvas", mitte vaid vähesed, ükskõik kui valjuhäälsed nad ka ei ole," ütles Merkel, mainimata konkreetselt parempopulistlikku Alternatiivi Saksamaa jaoks (AfD).

"Maailm ei ole mustvalge ning Saksamaa peab jääma lihtsate vastuste suhtes skeptiliseks," lisas kantsler.

Merkel rõhutas kõnes toetust siseminister Thomas de Maiziere´i augustis tehtud ettepanekule keelustada kogu nägu katva burka kandmine avalikes kohtades.

"Kogu nägu kattev loor tuleb keelustada kõikjal, kus see on seaduslikult võimalik," ütles kantsler.

Alates 2005. aastast võimul olev Merkel on surve all seoses liberaalse põgenikepoliitikaga, mis tõi eelmisel aastal Saksamaale ligi 900 000 migranti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: