Ukraina ja Gruusia kodanikud saavad peagi viisavabalt EL-i külastada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: David Mdzinarishvili/Reuters/Scanpix

Euroopa Parlament ja liikmesriigid lahendasid pool aastat kestnud vaidluse, mis takistas Ukraina ja Gruusia kodanikele viisavaba reisimise lubamist.

Kuigi mõlemad riigid on täitnud kõik Brüsseli seatud kriteeriumid, seadsid Saksamaa ja Prantsusmaa lisatingimuseks uuendada viisavabaduse peatamise mehhanismi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saavutatud kokkuleppe järgi saab mõne kolmanda riigi kodanike viisavaba reisimise peatada kuni 18 kuuks, kui ilmnevad julgeolekuriskid või suureneb hüppeliselt varjupaigataotluste arv.

Grusiinidele võib viisavaba reisimine Euroopa Liidus võimalikuks saada juba detsembris, ukrainlased peavad ootama mõne nädala kauem.

"Iseenesest on see arusaadav, et tänases julgeolekuolukorras ja rändekrisiis on selliste punktide sissetoomine võimalus igasuguste plahvatusohtlike olukordade ärahoidmiseks. Ega see väga üksmeelne ei ole olnud, on kindlasti olnud palju neid liikmesriike, kes vaatavad sellele natuke kõvera suuga," rääkis siseminister Andres Anvelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: