Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reinsalu: kohtumaterjalide lekitamine on karistatav

Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Tauno Tõhk

Justiitsminister Urmas Reinsalu mõistis hukka viimasel nädalal toimunu, kus ajakirjanduses on avaldatud Edgar Savisaare kriminaalasja süüdistuse materjale.

Reinsalu sõnul on oluline, et ühiskonnas järgitakse Inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioonis ja ka põhiseaduses väljendatud süütuse presumptsiooni ja õiglase kohtupidamise põhimõtteid.

"Meie kohtusüsteem on sõltumatu ning selliselt lekitatud materjalid ei tohi mõjutada kohtunikku õigusemõistmisel. Praeguses menetluse faasis on kriminaaltoimikule seaduslikult ligipääsenud isikute ring arvukas, kuid sellele varjus aset leidnud igasugune kriminaaltoimiku materjalide lekitamine on lubamatu ning vastuolus seadusega," selgitas ta.

Reinsalu sõnul on ta sel teemal vestelnud ka menetluses osalevate institutsioonide esindajatega, kes samuti taunivad materjalide lekkimist.

"Pean vajalikuks rõhutada, et kutse- või ametitegevuses teatavaks saanud andmete ebaseaduslik avaldamine, samuti delikaatsete isikuandmete ebaseaduslik avaldamine on karistusseadustiku kohaselt väärteona karistatavad. Juhul kui ilmnevad asjaolud, mis võivad sellistele rikkumistele viidata, on politseil või andmekaitse inspektsioonil õigus alustada menetlust," lausus minister.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: