Ericsson kavandab Tallinnas ja Stockholmis 5G mobiilivõrku

Foto: ERR

Ericsson kavatseb tulla 2018. aastal nii Tallinnas kui ka Stockholmis samaaegselt välja 5G mobiilivõrguga.

"Minu eesmärk on tehast arendada, et meil oleks tulevikuks vajalikud oskused ja valmisolek. Mõne kuu eest teatasime koostööst Telia ja Ericssoni vahel ja see tähendab, et me avame 5G võrgu samaaegselt nii Stockholmis kui ka Tallinnas. Ma arvan, et see võib olla 2018. Sinna on küll paar aastat, aga aeg läheb ruttu," rääkis alates oktoobrist Ericssoni Eesti tehast juhtiv rootslane Lars Ottoson intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

Tema sõnul plaanib ettevõte palgata selleks Eestis juurde nii riist- kui ka tarkvarainsenere. Praegu töötab Tallinna tehases umbes 1300 inimest.

"Me värbame inimesi. Me palkame nii riist- kui ka tarkvarainsenere, aga ka muudele ametikohtadele, ja ka tarkvaratarnijaid," kinnitas Ottoson, kelle sõnul kindlast arvust uutest töötajatest veel rääkida ei saa.

"See sõltub palju toote tegevusplaanist, millega me praegu tegeleme. Samuti mahtudest, mis kõiguvad üles ja alla," ütles ta.

Oktoobris teatas Ericsson, et plaanib Rootsis koondada kuni neli tuhat töökohta ja viia oma tootmise üle nii Hiinasse kui ka Eestisse.

"Meile lisandub vastutust, mis liigub Rootsist siia. Ent on veel vara öelda, mis saama hakkab, sest läbirääkimised ametiühingutega Rootsis ei ole veel lõppenud. See ei puuduta siiski niivõrd tootmist, kuigi ka seda. Aga rohkem insenere ja juhtimist," rääkis Ottoson.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: