Saksamaal ja Austrias vahistati rünnakute kavandamises kahtlustatavad ({{commentsTotal}})

Saksa politsei.
Saksa politsei. Autor/allikas: Michaela Rehle/Reuters/Scanpix

Saksamaal vahistati 21-aastane ja Austrias 17-aastane mees, keda kahtlustatakse rünnakute kavandamises, teatasid uurijad esmaspäeval.

Saksa politsei vahistas laupäeval Neussi linnas toimunud haarangu käigus mehe ja naise, teatas Nordrhein-Westfalen kriminaaluurimisbüroo (LKA). Naine vabastati hiljem, vahendas Reuters.

Kahtlusaluse korteri läbiotsimisel ei leitud Düsseldorfi prokuratuuri kinnitusel tõendeid koheselt ähvardava rünnaku kohta. Samuti ei leitud relvi või lõhkekehi. LKA pressiesindaja Frank Scheulen ütles, et haarangu käigus arestiti mobiiltelefone ja andmesalvestuse seadmeid.

Ajaleht Focus märkis, et mees kavandas pommirünnakut politsei ja sõdurite vastu.

Düsseldorfi prokuratuuri pressiesindaja ütles, et kahtlusalune tunnistas ülekuulamisel seotust Albaania juurtega austerlasega, kes vahistati Viinis. Tema sõnul oli austerlane tal eelmise aasta lõpus kaks nädalat külas. Külastuse eesmärk ei ole esialgu selge.

Uurijate sõnul oli austerlane olnud ühenduses Albaanias tegutsevate džihadistidega.

Nii Saksamaal kui ka Austrias vahistatud mehed olid ajalehe Focus andmetel katsetanud korteris lõhkekehade valmistamist.

Scheuleni sõnul toimus Neussi haarang pärast Austria võimudelt saadud vihjet. Scheuleni sõnul kahtlustatakse meest "tõsise vägivallateo" kavandamises.

Austria kahtlusalune vahistati reedel, kahtlustatuna rünnaku kavandamises Viinis. Austria võimud ei täpsustanud kavandatud rünnaku iseloomu, kuid ütlesid, et kahtlusalune on avaldanud toetust ISIS-ele ning olnud ühenduses džihadistidega Albaanias.

Austria siseministri Wolfgang Sobotka sõnul korraldab politsei jätkuvalt läbiotsimisi ja ülekuulamisi. Tema sõnul kuulub kahtlusalune "suhtlusvõrgustikku", kuid ta ei täpsustanud enamat.

Varem ütles Sobotka, et mehe vahistamine hoidis ära peagi toimuma pidanud rünnaku ning politsei kutsus inimesi üles andma teada kõigist hüljatud kohvritest.

Sobotka sõnul saadi otsustavaid juhtlõngu välisluureteenistustelt.

Saksa siseministeeriumi pressiesindaja arutas juhtumit Sobotkaga reedel.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: