Tartus inimesi õhupüstolist sihtinud mees viidi arestikambrisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Kalev Saar/Scanpix

Politsei pidas ööl vastu reedet Tartus kinni mehe, kes sihtis õhupüstolist inimesi.

Sündmused alguse pärast südaööd, kui Riia ja Turu tänava ristmikul peatusid keelava fooritule ees kõrvuti kaks sõiduautot ning maasturist Honda väljus mees, kes sihtis relvataolise esemega kõrval seisnud Volkswagen Golfis olnud talle võõraid inimesi, ütles politsei pressiesindaja Kerly Virk ERR.ee-le.

"Suurema ohu ennetamiseks andis Volkswageni juht kohe gaasi ning põgenes enda ja kaasreisijate tervise ning elu kaitseks. Aegsasti teatati juhtunust ka häirekeskusele," märkis Virk.

Tartu patrullid asusid maasturit otsima piirkonda jäävatel pea- ja kõrvaltänavatel ning sõiduk tabati teiselpool Emajõge Annelinnas Paju tänaval ühe baari juures.

Maasturis oli kolm meest, kuid ükski neist ei vastanud kirjeldusele arvatavast kahtlustatavast, kuid autosolijaid küsitledes selgus, et otsitav mees oli vahepeal Ülikooli tänaval autost välja läinud.
Maasturis olnud mehed kinnitasid, et relvataolise eseme puhul oli tegemist õhkrelvaga. Samast masinast leidis politsei kaks õhkpüstolit, mis võeti uurimise ajaks politseisse hoiule.

Üks maasturis olnud meestest oli ilmselt ühtaegu nii tarvitatud alkoholist kui politsei sekkumisest tõsiselt ärritunud ega allunud korraldustele ning ta viidi suurema ohu tõrjumiseks kainenema.

Patrullid asusid taas üle linnas otsingutele, et tabada kuriteos kahtlustatav. Kesklinna piirkonnas liikus ähvardajat otsides ka ekipaaž teenistuskoeraga.

Politsei tabas mehe Ülikooli tänava lähedal kiirtoitlustuskoha juures ning ta toimetati arestimajja.

Politsei käivitas kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva selgitas, et enamikul relvaga seotud juhtumitest selgub, et reaalset ohtu õnneks ei ole ning korrarikkumine toimub liigsuurest alkoholijoobest või lihtsalt mõtlematust tegevusest.

"Ka antud juhul oli teo toimepanija alkoholijoobes. Samas on avaliku korra raske rikkumise eest karistus karm olenemata sellest, kas see pandi toime relva või relvale sarnase esemega, kainena või joobnuna. Inimesele võib selline käitumine kaasa tuua vabadusekaotuse, kuna tänavatel relvaga vehkimine tekitab seda nägema juhtuvates inimestes ebakindlust ning ohutunnet. Seda enam, et silma järgi on keeruline eristada pärisrelva õhkrelvast või mänguasjast. Seetõttu reageeribki politsei sellistele teadetele täie tõsidusega ning inimelule vahetu ohu korral ei heitu ka teenistusrelva kasutamast," ütles Järva.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: