Bäckman tahab osta raadiojaama, Soome kaitsepolitsei peab seda ohuks

Johan Bäckman 2014. aasta märtsis Krimmi poolsaarel.
Johan Bäckman 2014. aasta märtsis Krimmi poolsaarel. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Soome kaitsepolitsei (Supo) peab riigi julgeolekut ohustavaks arenguks seda, et tuntud Kremli-meelne aktivist Johan Bäckman soovib osta Love FM nimelist raadiojaama.

Raadiojaamal LOVE FM on ringhäälinguluba 2019. aasta lõpuni, kirjutab Yle.

Väidetavalt soovib Bäckman osta 95 protsenti raadiojaama aktsiatest. Praegusel hetkel on raadiojaama omanikuks Trammell Brady Ford III nime kandev ameeriklane.

Ringhäälingulubade eest vastutav transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium on seoses Bäckmani võimalike kavatsustega palunud analüüsi ka Supolt.

"Kaitsepolitsei on transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium poolt palutud ülevaates jõudnud järeldusele, et LOVE FM-i ringhäälinguloa tühistamata jätmine ohustab ilmselgelt riiklikku julgeolekut, kui ringhäälinguloa volitused muutuvad taotluses esitatud viisil," seisab ministeeriumi pressiteates.

Pressiteates märgitakse, et ringhäälinguluba saab üle anda vaid samasse kontserni kuuluvale ettevõttele. Muul juhul on ministeeriumil õigus ringhäälinguluba tühistada.

LOVE FM alustas programmi edastamist eelmise aasta juulis Tampere linnas. Kui Yle üritas tookord uurida raadiojaama tegelike omanike ja rahastajate tausta, saadi vägi ebamääraseid vastuseid. Näiteks ei õnnestunud välja selgitada, kes on raadiojaama peatoimetaja.

Juulis kinnitas ministeerium Ylele, et ringhäälingulubasid välja andes kanalite sisu ei kontrollita.

Yle hinnangul edastas raadiokanal juba suvel Kremli-meelset programmi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: