Filloni pressiesindaja eitab maksudest hoidumist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Presidendikandidaadi Francoid Filloni pressiesindaja Thierry Solere.
Presidendikandidaadi Francoid Filloni pressiesindaja Thierry Solere. Autor/allikas: Patrick Kovarik/AFP/Scanpix

Prantsuse presidendikandidaadi François Filloni kampaaniat on tabanud uus skandaal - meedia väitel on tema pressiesindaja Thierry Solere uurimise all seoses väidetava maksude maksmisest kõrvale hoidmisega.

Ajaleht Le Canard enchaîné kirjtuas, et Solere on eeluurimise all seoses maksupettusega. Uurimist juhib lehe väitel Nanterre prokurör, vahendas BBC.

Prokuratuur kinnitas eeluurimist, kuid rohkemat ei kommenteerinud.

Muude väidete hulgas on kahtlus, kas Solere maksis vahemikus 2010 kuni 2013 kogu oma tulumaksu.

Solere eitas ajalehes kirjutatut. Ta ütles BFMTV-le, et kavatseb lehe laimu eest kohtusse kaevata. Tema sõnul ajaleht "lasknud ringlusse vanad väited, millega on juba tegeletud".

Ta kinnitas, et on alati oma tulusid deklareerinud.

Jaanuari lõpus kirjutas Le Canard enchaîné, et François Filloni abikaasale Penelopele maksti aastate jooksul 500 000 eurot.

Abikaasa töötamine rahvasaadiku nõunikuna pole Prantsusmaa reeglite kohaselt keelatud, kuid hetkel puuduvad tõendid, et naine oleks seda tööd ka tegelikult teinud.

Värskemate väidete kohaselt töötas Penelope Fillon omal ajal enda abikaasa nõunikuna kauem kui praegune presidendikandidaat on tunnistanud. Samuti on osutunud suuremaks rahasumma, mis maksti tollase parlamendisaadiku abikaasale töö eest, mida ta väidetavalt isegi reaalselt ei teinud.

François Fillon on reeglite rikkumist puudutanud süüdistused tagasi lükanud ja rõhutanud, et abikaasa tegi reaalset tööd. Väiteid peab ta eelkõige enda kui presidendikandidaadi vastu suunatud laimukampaaniaks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: