ERR-i nõukogu koguneb juhatuse esimeest valima 15. märtsil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR-i nõukogu.
ERR-i nõukogu. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu koguneb uut juhatuse esimeest valima 15. märtsil, mis on algselt kavandatust varem.

Varasem ajakava nägi ette, et koosolek toimub 21. märtsil. Nõukogu esimees Agu Uudelepp ütles teisipäeval ERR-ile, et intervjuud kolme kandidaadiga saab läbi viia 9. märtsil.

"Leidsime, et pole mõtet venitada. Samuti on hüpoteetiline võimalus, et valimised ei õnnestu ja siis jääb uue konkursi korraldamiseks rohkem aega," sõnas Uudelepp.

Uus ERR-i juhatuse esimees peab ametisse asuma hiljemalt 1. juunil, sest siis lõppevad praeguse juhi Margus Allikmaa volitused. Allikmaa ise uueks ametiajaks ei kandideerinud.

ERR-i nõukogu valis 21. veebruaril kaheksa konkursil osalenud inimese hulgast välja kolm, kes edasi kandideerivad. Nendeks on Eesti Lihatööstuse juht ja ERR-i nõukogu liige Mart Luik, endine Postimehe juhatuse esimees Erik Roose ja Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Allar Tankler.

Luik ei osale valimistel ja jääb samuti kõrvale intervjuude tegemisest oma kahe vastaskandidaadiga. "See on igati loomulik," tähendas Uudelepp.

Ringhäälingunõukogus peab võitja saama vähemalt seiste toetushäält ehk 2/3 kümneliikmelise nõukogu koosseisust.

Nõukokku kuuluvad riigikogust Viktoria Ladõnskaja Isamaa ja Res Publica Liidust, Kalvi Kõva sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Marika Tuus-Laulu Keskerakonnast, Krista Aru Vabaerakonnast, Martin Helme Konservatiivse Rahvaerakonnast ja Heidy Purga Reformierakonnast. Lisaks kuuluvad nõukogusse asjatundjatena Mart Luik, Rain Tamm, Pille Pruulmann-Vengerfeldt ja Agu Uudelepp.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: