EKRE saadab ringhäälingunõukokku Urmas Reitelmanni

{{1557132360000 | amCalendar}}
Urmas Reitelmann
Urmas Reitelmann Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) otsustas esmaspäeval, et nende esindajaks saab ringhäälingunõukogus riigikogu liige Urmas Reitelmann.

"Hakkan täitma oma seadusega pandud kohustust ehk kontrollima rahvusringhäälingu seaduse täitmist," ütles Reitelmann esmaspäeval ERR-ile. "Sellega pole kõik sajaprotsendiliselt hästi, alati saaks paremini, aga mul oleks veel vara sellel teemal targutada.

Ta lisas, et ei kavatse rahvusringhäälingu saadete sisulistesse teemadesse ega programmi sekkuda ega püüa seda kuidagi suunata. "ERR-il on pädevad juhid ja pädev juhatus."

Reitelmann märkis, et elab kindlasti kaasa ja toetab ERR-ile uue maja ehitamist. "Käisin hiljuti vanas telemajas, see meenutas mulle lapitekki. Kõik oli enam-vähem samamoodi, kui ma ammu sinna tööle läksin."

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) kõrgemas juhtimisorganis ringhäälingunõukogus on esindaja igast riigikogu fraktsioonist.

EKRE-t esindajana on nõukogus veel kuni uute liikmete määramiseni Martin Helme, kes sellelt kohalt lahkub, kuna asus ministriametisse.

Riigikogu peab oma liikmete hulgast valima nõukokku uued esindajad igast fraktsioonist kuna praeguste saadikute volitused saavad seoses uue riigikogu koosseisu ametisse asumisega läbi.

Ametist lahkunud riigikogu liikmetest on ringhäälingunõukogus veel Viktoria Ladõnskaja-Kubits Isamaast, Heidy Purga Reformierakonnast, Kalvi Kõva Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE), Marika Tuus-Laul Keskerakonnast ja Krista Aru Vabaerakonnast.

Kuna Vabaerakond riigikokku ei pääsenud, siis Aru enam ringhäälingunõukokku parlamendi esindajana kuuluda ei saa.

Kalvi Kõva soovib ringhäälingunõukogu liikme kohast loobuda ja SDE esitab sellele kohale Jevgeni Ossinovski kandidatuur.

Ringhäälingunõukogu praeguse koosseisu esimees on Rein Veidemann. Ekspertidena kuuluvad sinna Agu Uudelepp, Paavo Nõgene ja Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: