Fillon ei loobu süüdistusest hoolimata kandideerimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1488376548000 | amCalendar}}
Foto: François Nascimbeni/AFP/Scanpix

Prantsusmaa konservatiivide presidendikandidaat François Fillon teatas, et ei loobu hoolimata ametlikust süüdistusest raha väärkasutamises riigipeaks pürgimisest.

Oma kampaania peakorteris korraldatud pressikonverentsil ütles Fillon, et tal tuleb 15. märtsil juurdluskohtunikule selgitusi jagada. Siis saab ta ka teada, missugused on uurimise järgmised sammud, vahendas Politico.

"Ma ei loobu, ma ei alistu, ma ei tõmbu tagasi," sõnas Fillon. "Mõned mu toetajad räägivad poliitilisest tapmisest. See on tõepoolest tapmine. Mitte ainult minu, vaid kogu presidendivalimiste tapmine".

Filloni sõnul on pretsedenditu, et kohtunik teeb sellise sammu keset presidendikampaaniat. Sellest hoolimata lubas ta ülekuulamisele kohale ilmuda.

Fillon võitis konservatiivide presidendikandidaadi koha mullu novembris. Jaanuaris avaldas aga nädalaleht Canard Enchaine süüdistuse, et Fillon kasutas riigi raha oma abikaasale ja lastele fiktiivse töö eest maksmiseks, ning tema populaarsus hakkas kahanema. Esialgu lubas kandidaat, et ametliku juurdluse algatamise korral ta valimisvõitlust ei jätka, hiljem aga teatas, et tegu on president François Hollande'i sotsialistide valitsuse korraldatud vandenõuga ning ta jätkab kandideerimist.

Presidendivalimiste esimene voor toimub 23. aprillil ning arvamusküsitlustes jääb Fillon alla nii Rahvusrinde liidrile Marine Le Penile kui ka sõltumatule kandidaadile Emmanuel Macronile.

Kaks rohkem hääli saanud kandidaati lähevad vastamisi 7. mail toimuvas teises valimisvoorus.

Juurdlusallikas: süüdistus esitatakse ka Filloni naisele

Prantsuse konservatiivide presidendikandidaadi François Filloni naisele esitatakse samuti süüdistus seoses ametikohaga parlamendiabina, mille abikaasa talle andis, kuid millel ta väidetavalt ei töötanud, ütles juurdlusele lähedane allikas kolmapäeval.

Fillon ise ütles kolmapäeval, et talle esitatakse süüdistus 15. märtsil, kuid ta ei loobu presidendiks kandideerimast.

Allikas ei öelnud, millal kutsutakse kohtu ette Penelope Fillon.

Hollande kaitseb Filloni juurdluse kohtunikke ja politseid

Prantsuse president François Hollande asus kolmapäeval kaitsma konservatiivide presidendikandidaadi François Filloni korruptsioonijuurdlusega seotud politseinikke ja kohtunikke, keda Fillon süüdistab protseduurireeglite rikkumises.

Hollande ütles Élysée palee avalduses, et Fillonil ei ole õigust politsei ja kohtunike tööd kahtluse alla seada ega "luua usaldamatuseõhkkonda, mis ei ole kooskõlas vastutustundlikkuse vaimuga", ja mis veelgi hullem, esitada kohtusüsteemile äärmiselt tõsiseid süüdistusi.

Hollande ütles, et kohut mõistetakse rahva nimel ja sellest ei saa keegi kõrvale hoida.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: