Prokuratuur: TÜ vanemteadurile pole alust ahistamissüüdistust esitada

Tartu ülikooli peahoone Postimees/Scanpix
Tartu ülikooli peahoone Postimees/Scanpix

Lõuna prefektuur lõpetas prokuratuuri loal kriminaalmenetluse, mille raames esitati Tartu ülikooli vanemteadurile kahtlustus doktorandi seksuaalses ahistamises.

Kriminaalmenetlus lõpetati, kuna kogutud tõendite põhjal ei olnud alust esitada vanemteadurile süüdistust seksuaalses ahistamises, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius ERR-ile.

Soolise võrdõiguslikkuse seaduse ja võrdse kohtlemise seaduse kohaselt loetakse seksuaalseks ahistamiseks sellist soovimatut käitumist, mis alandab isiku väärikust või loob ähvardava, vaenuliku, alandava või solvava õhkkonna.

Kriminaalõiguslikult oleks tegemist võrdõiguslikkuse rikkumisega, kui neid sätteid oleks rikutud.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kristiina Laasi sõnul selgus kogutud tõendeid uurides, et vanemteaduri ja doktorandi vaheline suhtlus ei olnud soovimatu.

"Poolte vahel oli pikaajaline vabatahtlik suhe, mille käigus ka doktorant ise algatas kokkusaamisi ning intiimset suhtlust juhendajaga," märkis prokurör.

Kohtueelse uurimise käigus leidis kinnitust, et doktorandi teadusalane käekäik ei olnud tingitud vanemteaduri isiklikust suhtumisest doktoranti.

Kriminaalmenetluse lõpetamise määrus ei ole jõustunud. Kannatanul on õigus vaidlustada määrus riigiprokuratuuris kümne päeva jooksul alates lõpetamise määruse koopia saamisest.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: