Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paku ise: kui rammus on eri sektorite palgalõhe?

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kas oskate hinnata, milline on näiteks hariduses või ehituses töötava naise ja mehe palga erinevus? Alloleva küsitlusega saate end testida.

Kui suur on üldine palgalõhe: 22 protsenti või 27 protsenti?

Selle testi andmed pärinevad statistikaameti 2015. aasta palgavõrdlusest. Amet selgitas veel, et statistikaameti ja Eurostati soolise palgalõhe arvutamise metoodikad on erinevad. Eurostati avaldatud meeste ja naiste palgalõhes ei ole arvestatud alla 10 töötajaga ettevõtteid ja asutusi, samuti põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügi ning avaliku halduse ja riigikaitse tegevusalasid. Eurostati andmetel oli Eesti sooline palgalõhe 2015. aastal 26,9%.

Statistikaamet avaldab aga soolist palgalõhet, mis hõlmab kõiki ettevõtteid ja asutusi ning kõiki tegevusalasid. Statistikaameti andmetel oli 2015. aastal Eesti sooline palgalõhe 22,2%.

Sooline palgalõhe saadakse lahutades meestöötajate keskmisest brutotunnipalgast naistöötajate keskmine brutotunnipalk, saadud number jagatakse meestöötajate keskmise brutotunnipalgaga ning väljendatakse protsentides.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: