Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: raadiolubade jagamisel loevad sisu asemel protsendid

Siit lähevad eetrisse raadiouudised.
Siit lähevad eetrisse raadiouudised. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Raadiojaamadele sobivate sageduste arv on piiratud, kuid sageduste soovijaid tavaliselt rohkem, samas võetakse ringhäälingulubade jagamisel arvesse protsente sisu puudutamata, kirjutab Õhtuleht.

Lubade jagamise komisjoni kuuluv Tartu ülikooli õppejõud Urmas Loit ütles ajalehele, et loevad ainult taotlusesse kirja pandud protsendid ehk kui palju on sõnasaateid, kohalikke uudiseid ja eesti muusikat.

"Amet (tehnilise järelevalve amet) hindab eetrilubade taotlejaid kvantifitseerival insener-tehnilisel meetodil," nentis ta.

Loidi sõnul on probleemiks lubade väljaandmise ebamäärane jaotumine kultuuriministeeriumi ja TJA vahel, milles kultuuriministeerium paneb paika vabale sagedusele esitatavad minimaalsed nõuded ning TJA käsitleb taotlusi kui tehnilise valdkonna küsimusi, mis ei sobitu enamasti programmi sisuga.

Loidi hinnangul saaks segadust vältida, kui eetrilubade jagamisse – alates tingimuste määramisest kuni loa andmiseni – oleks kaasatud algusest lõpuni samad asjamehed.

Praegu ei tegele kultuuriministeerium meediateenuste seaduse järelevalvega, vaid osaleb meediateenuste seaduse kohaselt vaba juurdepääsuga televisiooni- ja raadioteenuse litsentside kõrvaltingimuste koostamises.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: