Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Meedia vaidlustas Ida-Virumaal raadiosageduse konkursi tulemuse

Hanno Tomberg eitab nii paljude ERR-i nõukogu liikmetega suhtlemist.
Hanno Tomberg eitab nii paljude ERR-i nõukogu liikmetega suhtlemist. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ida-Virumaa levipiirkonna konkursil sageduseta jäänud Eesti Meedia AS vaidlustas Tallinna halduskohtus Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) otsuse ning loodab jätkuvalt senisest rohkem levitada eestikeelset raadioprogrammi ka Ida-Virumaal.

TJA tunnistas märtsi keskel Ida-Virumaa levipiirkonna konkursil parimaks OÜ Huumor taotluse programmiga "Jumor FM“. Sellele levipiirkonnale taotlesid luba veel kolm raadioteenuse pakkujat programmidega "Raadio Volna“, "Raadio Elmar“, "Russkoje Radio“, "Retro FM“ ja "DFM“, kuid edutult.

"Taotlusi hinnati vastavalt kultuuriministri sätestatud kõrvaltingimustele, mis seadsid eelise päevasel ajal rohkem sõnasaateid, levipiirkonna elu kajastavaid saateid ja eesti autorite teoseid pakkuvale programmile," märkis TJA märtsis.

Raadio Elmari omanikfirma Eesti Meedia AS ei leppinud TJA otsusega ning esitas Tallinna halduskohtule kaebuse TJA käskkirja tühistamiseks.

"TJA langetas otsuse punktisüsteemi kasutades, mis pole aga läbipaistev ja ei selgita, milliste kriteeriumide järgi üht pakkumist teisele eelistati," rääkis Eesti Meedia sisu- ja programmidirektor Hanno Tomberg BNS-ile.

Tombergi sõnul nähtub Huumor OÜ mullusest majandusaasta aruandest, et firma pole majanduslikult jätkusuutlik. "Ettevõttel pole ühtegi töötajat ja nende möödunud aasta viimase kvartalis tasutud riigimaksude summa jäi alla 1000 euro. Samuti pakuvad nad suures osas Venemaal toodetud programmi, mis on Eestis erinevateks saadeteks lõigatud. Seega puudub neil klassikalises mõttes originaalsisu," rääkis Tomberg.

Tema sõnul on Eesti Meedia eesmärk läbi Raadio Elmari programmi suurendada eestikeelse raadioprogrammi leviala Ida-Virumaal.

Tallinna halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu sõnul võttis kohus 4. aprillil Eesti Meedia AS-i kaebuse menetlusse ja andis pooltele 30-päevase seisukohtade esitamise tähtaja. "Edasine menetluskäik selgub lähiajal," lisas Vilu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: